reklama

Bardo/Przyłęk. Uwaga! Barszcz Sosnowskiego [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Groźna roślina rośnie nad Nysą Kłodzką.
reklama

Barszcz Sosnowskiego to roślina, która może powodować poważne problemy zdrowotne. Uważaj na niego.

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) w Bardzie i Przyłęku (pod mostem) znalazł nasz Czytelnik.

Barszcz Sosnowskiego jest dużą rośliną z rodziny selerowatych. Może osiągać wysokość nawet 3-5 metrów. Charakteryzuje się dużymi, złożonymi liśćmi i grubymi, owłosionymi łodygami. Roślina ta ma również duże, białe baldachy kwiatowe. Barszcz Sosnowskiego jest silnie toksyczny. Soki rośliny zawierają fototoksyczne substancje chemiczne, które mogą powodować oparzenia skóry i uszkodzenia wzroku. Dotknięcie rośliny lub dostanie się jej soku na skórę pod wpływem ekspozycji na światło słoneczne może spowodować poważne poparzenia, które mogą wymagać leczenia medycznego.

Co zrobić, gdy natkniesz się na Barszcz Sosnowskiego? Przede wszystkim nie dotykaj rośliny. Upewnij się, że nie dotykasz rośliny gołymi rękami, aby uniknąć potencjalnego kontaktu ze szkodliwymi sokami. Najlepiej zachowaj dystans - nie zbliżaj się zbyt blisko do krzaka. Zalecana odległość to co najmniej 5-10 metrów, aby uniknąć przypadkowego kontaktu z sokiem.
Usunięcie barszczu Sosnowskiego powinno być przeprowadzane przez wyspecjalizowane i odpowiednio wyposażone zespoły. Nie próbuj samodzielnie usuwać rośliny, ponieważ może to być niebezpieczne dla twojego zdrowia. Działania takie jak niszczenie, usuwanie lub transportowanie rośliny powinny być przeprowadzane tylko przez odpowiednio wyszkolony personel, aby minimalizować ryzyko poparzeń i innych niebezpieczeństw.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama