reklama

Bardo. Trzy firmy chcą sprawić, żeby nie śmierdziało

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Bardo

Bardo. Trzy firmy chcą sprawić, żeby nie śmierdziało - Zdjęcie główne

foto UM Bardo

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przetarg na zakup, dostawę i montaż urządzeń wyposażenia ciągu technologicznego oczyszczalni ścieków w Bardzie (mówiąc fachowo: wkładów dyfuzorów dyskowych do drobnopęcherzykowego napowietrzania komory osadu czynnego oczyszczalni ścieków oraz dmuchawy napowietrzającej reaktor biologiczny na oczyszczalnię ścieków) prawie rozstrzygnięty.
reklama

Złożone w ramach postępowania oferty mieszczą się w kwocie zaplanowanej na to zadanie, czyli nie przekroczyły 580 tys. 949 zł i 54 gr.

Jeżeli ocena złożonych ofert pozwoli nam wyłonić wykonawcę, to wkrótce możemy się spodziewać dalszej modernizacji urządzeń funkcjonujących w oczyszczalni ścieków. Zaplanowane działania i wymiana wyposażenia ciągu technologicznego, pozwoli na zniwelowanie uciążliwego zapachu, który szczególnie wiosną i latem doskwiera mieszkańcom części miasta - mówią bardzcy urzędnicy.

Pierwszą częścią zamówienia (zakup, dostawa i montaż dmuchawy napowietrzającej reaktor biologiczny na oczyszczalnię ścieków) zainteresowane są dwie firmy: Join-Tech z Bystrzycy (307 tys. 500 zł brutto) i Hydrotech z Dąbrowy Górniczej (180 tys. 810 zł brutto). Drugą zaś (zakup, dostawa i montaż wkładów dyfuzorów dyskowych do drobnopęcherzykowego napowietrzania komory osadu czynnego) - Filtech Technika Odwadniania Osadów z Chróściny Opolskiej (221 tys. 805 zł brutto).

***
Proces modernizacji bardzkiej oczyszczalni rozpoczął się już w ubiegłym roku. Wykonane roboty polegały na: zakupie zasuwy nożowej na oczyszczalni, zakupie pomp, modernizacji dmuchaw i mieszadeł, montażu nowej instalacji wodnej, zakupie i montażu wyeksploatowanych elementów agregatu prądotwórczego, zakupie i montażu szaf sterujących i układu sond z przetwornikiem poziomu, zakupie i zabudowie pompowni, modernizacji sita, zakupie i montażu zbiornika kompresora, naprawie sterowników, naprawie głównych pomp zatapialnych. Modernizacji uległa także stacja zlewna. Koszt inwestycji w 2023 r. wyniósł 319 tys. 50 zł i 46 gr.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama