reklama

Bardo. Bazylika ma nowego proboszcza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMiG Bardo

Bardo. Bazylika ma nowego proboszcza - Zdjęcie główne

o. Piotr Wiśniewski | foto UMiG Bardo

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z bardzką parafią pożegnał się dotychczasowy jej proboszcz - ojciec Mirosław Grakowicz CSsR, który decyzją prowincjała został skierowany do posługi proboszcza w parafii św. Józefa w Toruniu. W Bardzie proboszczem został ojciec Piotr Wiśniewski CSsR.
reklama

Dotychczasowy proboszcz i kustosz ojciec dr Mirosław Grakowicz CSsR w 1985 r. wstąpił do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1991 r. W latach 1991-1993 był wikariuszem i duszpasterzem młodzieży w Elblągu. Następnie został skierowany do pracy w domu rekolekcyjnym w Łomnicy Zdroju, równocześnie powierzono mu zadanie opiekowania się Ruchem Światło-Życie w Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Później O. Mirosław pełnił posługę wychowawcy kleryków-redemptorystów w Bussolengo koło Werony. Po powrocie do kraju został mianowany ekonomem domu nowicjatu w Lubaszowej, a potem wikariuszem w parafii w Gliwicach. W latach 2002-2008 pełnił posługę proboszcza parafii i kustosza sanktuarium w Tuchowie, a od 2008 r. był proboszczem parafii i kustoszem Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. W tym roku został odznacozny tytułem Honorowego Obywatela Barda.

Nowym proboszczem parafii w Bardzie i kustoszem sanktuarium, a zarazem przełożonym wspólnoty redemptorystów został mianowany o. Piotr Wiśniewski, który przybywa do Barda z domu rekolekcyjnego w Rowach. W latach 1999-2004 był misjonarzem na Ukrainie - był proboszczem w parafii Drohobycz-Truskawiec. W 2004 r. wrócił z Ukrainy i został proboszczem w Elblągu, gdzie również sprawował funkcję kustosza Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama