300 zł na wyprawki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GOV

300 zł na wyprawki - Zdjęcie główne

Program "Dobry Start" to 300 zł dla każdego ucznia. | foto GOV

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Program „Dobry Start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny - tłumaczy Izabela Lisowska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

 - Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód - zaznacza Izabela Lisowska.

 

 

To świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

 

W całej Polsce przez pierwszy miesiąc przyjmowania wniosków do ośrodków pomocy społecznej wpłynęło ich ponad 1,4 mln! W lipcu możliwe było składanie wniosków jedynie drogą elektroniczną, od sierpnia, można tego dokonać również w formie tradycyjnej, papierowej.

 

- W okresie od 1 lipca do 10 sierpnia do tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 741 wniosków, z czego 607 w formie elektronicznej i 134 w formie papierowej - mówi kierownik Lisowska.

 

Ile takich świadczeń zostanie wydanych przez ząbkowicki OPS? Będzie to prawdopodobnie podobna liczba do tej sprzed roku.

 

- W ubiegłym okresie świadczeniowym 2019/2020 wpłynęło 1546 wniosków, a pomoc otrzymało 2125 uczniów - informuje Izabela Lisowska.

 

***

Jak złożyć wniosek o „Dobry Start”?

 

Dokumenty można składać przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej. Od sierpnia wnioski można również składać drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wnioski można składać do 30 listopada.

 

***

NA CO WYDASZ 300 ZŁ Z PROGRAMU „DOBRY START”?- pyta Agnieszka Puzio-Żwirkowska

 

ANETA CIEŚLAK Z ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH

Gdybym dostała 300 zł z programu, wydałabym je wyprawkę dla dzieci do szkoły. Kupiłabym piórniki, pisaki i inne potrzebne im rzeczy. Zawsze grosz się przyda, żeby kupić coś dzieciom.

 

HALINA MAJCHRZAK Z ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH 

Na pewno kupiłabym potrzebne dzieciom rzeczy do szkoły, tzw. wyprawkę. Uważam, że te pieniądze na pewno się przydadzą, ponieważ rzeczy do szkoły nie są tanie.

 

TOMASZ CIBOROWSKI Z ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH

Na pewno za te pieniądze kupiłbym dzieciom wyprawkę do szkoły. Byłyby to m.in. zeszyty, piórniki i długopisy. Na pewno ten program pomoże niejednej rodzinie, szkolne rzeczy są coraz droższe.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE