119 zakażonych, w tym policjanci i przedszkolanka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

119 zakażonych, w tym policjanci i przedszkolanka - Zdjęcie główne

Z COVID-19 do tej pory w powiecie wyzdrowiało 77 osób. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 12 października, sanepid poinformował o kolejnych zakażeniach, których od początku epidemii zanotowano 119. Dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach uczą się zdalnie, przedszkole w Przyłęku zostało zamknięte.

 

Pozytywny wynik testów na SARS-CoV-2 ma pięciu policjantów i jeden pracownik cywilny Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Instytucja jednak pracuje normalnie. Inaczej jest w Ośrodku Pomocy Społecznej w Stoszowicach - pracownicy zostali objęci nadzorem sanitarno-epidemiologicznym oraz wyłączeni z pełnienia obowiązków służbowych do 19 października.

 

Do 16 października klasy 2 i 6a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich uczą się zdalnie. Wszystko dlatego, że w rodzinach uczniów z tych klas są osoby zakażone.

 

Z kolei przedszkole w Przyłęku, które jest częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie, zostało zamknięte do 23 października. Tu zakażona okazała się jedna z opiekunek.  

 

Od końcówki ubiegłego tygodnia ponad dwieście osób z powiatu ząbkowickiego objętych jest kwarantanną. Na poniedziałek, 12 października ta liczba to 222.

 

 

Z COVID-19 do tej pory w powiecie wyzdrowiało 77 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 71 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarły 2 osoby.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE