reklama

100 mln złotych dostali rodzice na Dolnym Śląsku na zakup szkolnej wyprawki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

100 mln złotych dostali rodzice na Dolnym Śląsku na zakup szkolnej wyprawki - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku lipca rusza kolejna odsłona programu "Dobry start". Rodzice będą mogli wysyłać do ZUS elektroniczne wnioski o wyprawkę szkolną. 
reklama

Ponad 100 mln złotych dostali rodzice na Dolnym Śląsku na zakup szkolnej wyprawki. W całym kraju ZUS wypłacił prawie 1,4 mld zł. Na początku lipca rusza kolejna odsłona programu "Dobry start". Rodzice będą mogli wysyłać do ZUS elektroniczne wnioski o wyprawkę szkolną. 

Dofinansowanie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. 

- To są pieniądze, które rodzice mogą dostać raz w roku na zakup podręczników, zeszytów, czy przyborów szkolnych - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Rzeczniczka dodaje, że, jak co roku pieniądze można dostać na dziecko w wieku od 7 do 20 lat, które się uczy. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostają 300 zł do 24 roku życia. 

- Wypłata pieniędzy nie jest zależna od wysokości dochodu rodziny – wyjaśnia Kowalska-Matis. - Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów – dodaje.

Jednocześnie rzeczniczka wyjaśnia, że wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek graniczny, czyli 20. Albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym. 

Wnioski o 300 zł dla ucznia można składać od 1 lipca do końca listopada wyłącznie drogą elektroniczną. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Złożenie wniosku po 30 listopada będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Samo złożenie wniosku jest bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać, by bezbłędnie wpisać dane takie jak: prawidłowy numer PESEL dziecka, nazwę oraz adres szkoły czy aktualny numer konta.  

Najprostszym i najszybszym sposobem złożenia wniosku o 300 plus jest aplikacja mZUS.

 

Pieniądze wypłacone przez Wałbrzyski oddział ZUS: 3 mln zł, w tym 1,7 mln zł w samym powiecie wałbrzyskim.

reklama
Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama