Ząbkowice Śląskie. Rezerwy Orła zmierzyły się z Polonią

Opublikowano:
Autor:

Ząbkowice Śląskie. Rezerwy Orła zmierzyły się z Polonią - Zdjęcie główne

Wyniki meczów I kolejki Błękitni Niedźwiedź – Znicz Lubnów 6:0 Inter Ożary – Sokół Starczów 5:0 Perła Płonica – Victoria Dębowiec 7:1 Henrykowianka Henryków – Czarni Braszowice Orzeł II Ząbkowice Śl. - Polonia Ząbkowice Śl 11:0 Przedborowianka Przedborowa – Wieża Rudnica 2:0 Spartakus Byczeń – Zamek II Kamieniec Ząbk. 2:6 Zestaw par II kolejki (1 września) Znicz Lubnów – Zamek II Kamieniec Ząbk. (godz. 10.30) Wieża Rudnica – Spartakus Byczeń (godz. 16.00) Polonia Ząbkowice Śl. - Przedborowianka (godz. 11.00) Czarni Braszowice – Orzeł II Ząbkowice Śl. (godz. 11.00) Victoria Dębowiec – Henrykowianka Henryków (godz. 11.00) Sokół Starczów – Perła Płonica (godz. 11.00) Błękitni Niedźwiedź – Inter Ożary (godz. 10.30)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportW derbach Ząbkowic 11:0 dla Orła. W starciu beniaminków 5:0 dla Interu.

IV-ligowa drużyna ząbkowickiego Orła w miniony weekend zaliczyła przymusową przerwę (mecz ze Słowianinem Wolibórz, zaplanowany na 24 sierpnia, został przełożony na 4 września; zmiana podyktowana jest występem zawodników Słowianina w europejskich finałach UEFA Regions Cup), ale piłkarskich emocji nie zabrakło, bo rozegrano B-klasowe derby. Rezerwy Orła zmierzyły się z Polonią Ząbkowice Śląskie. W historii obydwu ząbkowickich klubów zdarzały się wcześniej mecze sparingowe lub spotkania rozgrywane w ramach okręgowego pucharu Polski. Tym razem zagrano o ligowe punkty. Druga drużyna Orła, która tego lata powstała w miejsce juniorów starszych, pewnie pokonała lokalnego rywala. Derby zakończyły się wynikiem 11:0 dla Orła. Na listę strzelców wpisali się: Kamiński 2, Kobrzak 2, Kowalczuk 2, Skubisz, Badecki, Bębenek, Jamborski (jedne gol był samobójczy).

- Przed meczem liczyłem na wyrównaną grę lub chociaż walkę, ale się rozczarowałem. Orłowi życzę dalszych dobrych meczów, Polonii większego zaangażowania – ocenił derby Józef Mierzwiński, kibic piłkarski z Ząbkowic.

- W teorii mieliśmy wszystko, żeby postawić się faworytowi – szeroka kadra i przepracowany letni okres przygotowawczy. W praktyce jednak wynik mówi sam za siebie. Nie załamujemy rąk. Pracujemy dalej i zrobimy wszystko, żeby zmazać tę plamę za tydzień. Pozostaje nam przeprosić przybyłych kibiców, bo chyba każdy spodziewał się czegoś więcej po nas – podsumowali działacze Polonii.

W meczu nowych drużyn Inter Ożary wygrał 5:0 z Sokołem Starczów. Inter został reaktywowano po 5 latach przerwy, natomiast Sokół wrócił na B-klasowa boiska po 11 latach przerwy.