Ząbkowice Śląskie. Orły po porażce wypadają z walki o Puchar Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KS Orzeł Ząbkowice Śląskie

Ząbkowice Śląskie. Orły po porażce wypadają z walki o Puchar Polski - Zdjęcie główne

Ząbkowice Śląskie. Ząbkowickie Orły ulegają Klubowi Piłkarskiemu Słowianin Wolibórz | foto KS Orzeł Ząbkowice Śląskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ząbkowice Śląskie. Nadzieje były ogromne, lecz tym razem się nie udało. KS Orzeł Ząbkowice Śląskie musi narazie pożegnać się z marzeniami o Pucharze Polski

W środę, 5 października, Ząbkowickie Orły na swoim boisku walczyły o wygraną ramach czwartej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Niestety mecz przeciwko Klubowi Piłkarskiemu Słowianin Wolibórz zakończył się na niekorzyść Ząbkowiczan. Ostatecznie biało-niebiescy ulegli 2:4 i musieli na dobre pożegnać się z pucharowymi rozgrywkami.

Jak relacjonuje KS Orzeł Ząbkowice Śląskie, kluczowym dla losów meczu okazał się fragment od 20 do 30 minuty, w którym zawodnicy Orła stracili aż trzy bramki. W przerwie trener Rafał Markowski przeprowadził aż sześć zmian. Po zmianie stron gra biało-niebieskich wyglądała lepiej, choć na początku drugiej połowy meczu przeciwnicy dołożyli im jeszcze czwartego gola. W odpowiedzi, pierwszego gola dla Orłów po kontrze zdobył Kuriata, który kwadrans przed końcem rywalizacji wykonał też rzut karny, ale nieskutecznie.

W 79. minucie drugą bramkę dla biało-niebieskich zdobył Jagielski. Goście grali już wówczas w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kamińskiego,  a mecz kończyli w dziewiątkę, po tym jak w 90. minucie z boiska z czerwoną kartką wyrzucony został Szuba. Mimo tego, w osłabieniu zdołali zachować przewagę do końca rywalizacji i awansowali do dalszej fazy Pucharu Polski Podokręgu Wałbrzyskiego.

- Szansę w meczu ze Słowianinem otrzymali wszyscy juniorzy trenujący z pierwszym zespołem. Debiut w pierwszej drużynie zanotował Jakub Jaworski. Wynik tak jak w poprzedniej rundzie z Piastem Nowa Ruda był oczywiście ważny, ale nie najważniejszy. Każdy miał zagrać minimum 45 minut. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwsza połowa była zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań. W drugiej zagraliśmy zdecydowanie lepiej - Rafał Markowski, trener Orła.