Remis w meczu na szczycie pomiędzy Unią Bardo a Tarnovią Tarnów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Mecz walki, emocji i zaangażowania. Do tego 4 gole i czerwona kartka.

Podziałem punktów zakończył się mecz drugiej kolejki pomiędzy Unią Bardo a Tarnovią Tarnów. Drużyna z Tranowa dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale nie potrafiła go utrzymać. Wynik meczu otworzył w 9 minucie Krzysztof Cupiał. Na 1:1 wyrównał w 18 minucie Mateusz Kulig. W drugiej połowie Tarnovia wyszła na prowadzenie w 58 minucie (gol Pawła Sidora z rzutu karnego). Wynik meczu ustalił na 2:2 w 88 minucie kapitan Unii Bardo Mirosław Włodarczyk. Tarnovia od 60 minuty grała w osłabieniu, bo po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Marcin Wójcik.

- Ważny punkt wywieziony z ciężkiego terenu, choć jest niedosyt. Przy większej skuteczności można było wywieźć 3 pkt, szczególnie kiedy 2 razy w meczu wychodzi się na prowadzenie. Z drugiej strony, gdy gra się od 60 minuty w dziesięciu, trzeba szanować, to co się ugrało w osłabieniu – podsumowała Łukasz Lisiecki, trener Tarnovii.

11 września Unia Bardo zmierzy się na wyjeździe z Przedborowianką, Tarnovia podejmie Błękitnych Niedźwiedź. Poza tym zagrają: Zamek II Kamieniec z Perłą Płonica; Czarni Braszowice ze Zniczem Lubnów; Wieża Rudnica z Victorią Dębowiec.

Pomeczowe komentarze

Sławomir Wojtowicz, trener Unii Bardo

Brakuje nam skuteczności. W meczu z Tarnovią mieliśmy kilka niewykorzystanych sytuacji. Takie niewykorzystane sytuacje się mszczą – rzut karny na 1:2. Reaktywowaliśmy drużynę seniorską po roku przerwy. Nie udało się nam latem rozegrać sparingów, więc weszliśmy w ligę z marszu. Po dwóch kolejkach jestem bardzo zadowolony z drużyny.

Krzysztof Cupiał, trener Tarnovii Tarnów

To był dobry wyrównany mecz. I jedna i druga drużyna mogły zgarnąć 3 punkty. W przypadku Tarnovii zabrakło koncentracji. Poza tym czerwona kartka trochę podcięła nam skrzydła. Starszy się w każdym meczu grać o 3 punkty – taki jest nasz plan. W zespole jest wielu nowych piłkarzy, musimy zgrać się na boisku, a na to trzeba czasu.

B-klasa, grupa V

W tej grupie rozegrano pierwszą kolejkę spotkań. Piasek Potworów, jedyna drużyna z powiatu ząbkowickiego rywalizująca w tej grupie zremisowała na wyjedzie ze Zrzeszonymi Niwa 1:1.

Bramkę dla naszej drużyny zdobył Krystian Kuchciak po asyście Huberta Gomułki.

Wyniki II kolejki

Spartakus Byczeń - Wieża Rudnica 7:2

gole: Patryk Melasa 2, Jan Kłyniuk, Patryk Jaszek, Sylwester Jaźwiński, Tomasz Wilgan, Patryk Górski/ Ludwik Kocik, Patryk Tomaszewski

Victoria Dębowiec - Czarni Braszowice 1:2

gole: Marcin Patrzyk / Dawid Miszkiewicz, Paweł Gulik

Znicz Lubnów - Przedborowianka Przedborowa 3:2

gole: Marcin Mularczyk 2, Andrzej Dobrowolski, / Mateusz Gołdyn 2

Błękitni Niedźwiedź - Zamek II Kamieniec Ząbk. 4:1

gole: Mateusz Sopuch 3, samobójcza / Michał Fitak

Unia Bardo - Tarnovia Tarnów 2:2

gole: Mateusz Kulig, Mirosław Włodarczyk / Krzysztof Cupiał, Paweł Sidor