Polska- Szwecja 2:0. Gol Zielińskiego pieczętuje awans na mundial!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Polska- Szwecja 2:0. Gol Zielińskiego pieczętuje awans na mundial! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Polska reprezentacja pokonała Szwecję 2:0 w meczu o mundial na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Nasi reprezentanci wywalczyli tym samym awans na jesienny Mundial w Katarze.

Mecz Polska-Szwecja. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła stworzyć dobrej okazji do strzelenia gola. Prawdziwe emocje 60 tys kibiców na Stadionie Śląskim oraz kilka milionów przed telewizorami przeżyło dopiero w drugiej połowie. Wynik otworzył z karnego Robert Lewandowski.

Piotr Zieliński miał trudny mecz

Wychowanek Orła Ząbkowice Śląskie zaangażował się w pełni w walkę o środek boiska, w 52 min dostał żółtą kartkę za faul na szwedzkim zawodniku. Na swoją wielką chwile Piotr czekał do 72 min, kiedy to wykorzystując błąd Szwedów wyszedł sam na sam i pewnym, mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Szwedzi po golu Zielińskiego nie potrafili już się podnieść. Po jednym z najlepszych meczów ostatnich lat kadra zapewniła sobie awans na piłkarski Mundial po raz 9 w historii. Piotr Zieliński, jeśli tylko będzie zdrowy, może być pewien udziału w imprezie.