reklama

Pochmurne dni dla Słonecznego Parku Wodnego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji

Pochmurne dni dla Słonecznego Parku Wodnego - Zdjęcie główne

Obecnie kąpać można się we wszystkich nieckach, ale wcześniej były ograniczenia. | foto Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Po pół roku działalności można byłoby robić pierwsze podsumowania... Nie w tym przypadku. Słoneczny Park Wodny otworzył się 7 marca i zamknął... 12 marca. Dopiero w czerwcu można było się tu znów wykąpać.
reklama

 

O podsumowanie działalności ząbkowickiego basenu w jego pierwszym półroczu poprosiliśmy Daniela Ciepierskiego, prezesa Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji, a także burmistrza Marcina Orzeszka, który jest najwierniejszym fanem pływalni.

 

- Jeśli chodzi o dane finansowe z pierwszego półrocza, to zwróciłem się z pytaniem do rady nadzorczej, czy mogę takie dane udostępnić, bo to jest tajemnica handlowa - powiedział nam prezes Ciepierski. I przyznał, że jakiekolwiek podsumowanie działalności Słonecznego Parku Wodnego na ten moment jest bardzo trudne. I niemiarodajne. W końcu przez prawie 3 miesiące basen był zamknięty na głucho przez epidemię, a gdy się już otworzył, to z obostrzeniami (patrz „Kalendarium” poniżej). Według Daniela Ciepierskiego najwcześniej podsumowywać działalność pływalni możemy na koniec roku. Bardziej sceptyczny jest burmistrz.

 

- Myślę, że pierwsze miarodajne podsumowania możemy robić na koniec 2021 roku, pod warunkiem, że nic się nie wydarzy - mówi Marcin Orzeszek.

 

Epidemia, a w ślad za nią obostrzenia, wyrządziła wiele złego obiektom sportowym.

 

- W marcu straciliśmy wszystkie dochody, bo mieliśmy zamknięte wszystkie obiekty - mówi prezes Ciepierski. - A nikogo nie zwolniliśmy - podkreśla.

 

Teraz sytuacja wraca do normy.

 

- Najlepszy mieliśmy do tej pory lipiec, to było kilkanaście tysięcy wejść - zdradza nam Daniel Ciepierski.

 

- Jednak nadal są osoby, które z powodu koronawirusa boją się chodzić na basen - podkreśla burmistrz Orzeszek. On sam się nie boi i regularnie - w środy i soboty - pływa w Słonecznym Parku Wodnym.

 

Czy burmistrz ma basen za darmo? A może wykupił karnet Prestige?

- Nie, wchodzę jednorazowo. Płacę za bilety. I zbieram wszystkie rachunki, gdyby ktoś chciał mi zarzucić, że chodzę na basen za darmo. Mam ich już pół szuflady - mówi Marcin Orzeszek.

 

***

 

Kalendarium

>> w sobotę, 7 marca, o godz. 9.00 odbyło się uroczyste otwarcie Słonecznego Parku Wodnego, od godz. 14.00 basen gościł pierwszych klientów

>> w czwartek, 12 marca, została wprowadzona przerwa w funkcjonowaniu Słonecznego Parku Wodnego w związku z obostrzeniami związanymi ze stanem epidemii w Polsce, basen czynny był więc zaledwie 4 i pół dnia od momentu otwarcia

>> w sobotę, 6 czerwca, pływalnia została otwarta, ale z obostrzeniami (m.in. na basenie mogło znajdować się jednocześnie 50 proc. maksymalnego obciążenia, na jednym torze mogły pływać tylko 4 osoby, a w saunie mogły przebywać równocześnie tylko 2 osoby)

>> od niedzieli 26 lipca ograniczenia zostały zniesione ograniczenia i wreszcie w nieckach mogą chlupać się 122 osoby w nieckach basenowych

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama