Koronawirus wykończy futbol

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Koronawirus wykończy futbol - Zdjęcie główne

Grać przestało 8 drużyn | foto internet

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Grom, Sokół i Kolejarz – po tych drużynach pozostało już tylko wspomnienie. W sumie w ciągu ostatnich 17 lat z futbolowej mapy powiatu ząbkowickiego zniknęło 8 zespołów seniorskich. Czy po epidemii koronawirusa czeka nas kolejna futbolowa zapaść?

Futbolowy bilans zysków i strat jest dla powiatu ząbkowickiego bardzo niekorzystny. Grać przestało 8 drużyn. Z rozgrywek OZPN-u Wałbrzych wycofywały się przede wszystkimi A- i B-klasowe zespoły. Niektóre po kilkudziesięciu latach działalności. Najwięcej, bo aż po 3 zespoły wycofały się z rozgrywek w gminach Ziębice i Kamienic Ząbkowicki.

W gminie Ząbkowicki Śląskie przez dwa sezony nie było Tarnovii Tarnów (2017/18 i 2018/19). Na szczęście drużynę w ubiegłym roku reaktywowano. 

- To sami zawodnicy przyszli do mnie, żeby zespół reaktywować. Mamy w tej chwili grupę ok. 16-17 piłkarzy – wylicza Artur Kudas, prezes Tarnovii. - Cały czas utrzymujemy ze sobą kontakt poprzez Facebooka. Jeśli tylko rozgrywki ruszą to przystąpimy do nich – zapowiada prezes. 

Ta jedna jaskółki piłkarskiej wiosny jednak nie czyni, szczególnie w obliczu epidemii koronawirusa, która – zdaniem wielu działaczy sportowych - może przyczynić się do kolejnej fali zwijania lokalnego futbolu.Te drużyny piłki już nie kopią

> Stoszowice – 2 zgony 

Grom Stoszowice (zmarł w 2011 r.), Forty Srebrna Góra (zm. w 2008 r.)

> Kamieniec Ząbk. – 3 zgony

Kolejarz Kamieniec Ząbk. (zm. 2012 r.), Inter Ożary (zm. 2019 r.), Sokół Starczów (zm. 2013 r.)

> Ziębice – 3 zgony

Gold Niedźwiednik (zm. 2014 r.), Orzeł Pomianów Dolny (zm. 2013 r.), LZS 1996 Ziębice (zm. 2005 r.)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE