reklama

Kamieniec Ząbk. Dramatyczna sytuacja Zamku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zamkovia

Kamieniec Ząbk. Dramatyczna sytuacja Zamku - Zdjęcie główne

foto Zamkovia

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Piłkarski klub z Kamieńca Ząbkowickiego wciąż nie dostał pieniędzy z budżetu miasta. Czy to finansowy szantaż związany z faktem, że prezes klubu będzie rywalem w walce o fotel burmistrza?
reklama

Zamek Kamieniec Ząbkowicki nie dostał w tym roku z budżetu miasta ani złotówki (stan na 4 marca). Samorządowe wsparcie na konto Zamku ma trafić dopiero pod koniec marca. Zamkovia jest na skraju zapaści finansowej, bo przez dwa miesiące musiała finansować sparingi, a było ich już siedem), turnieje młodzieży i...

Wynajęcie sztucznej murawy - 600 zł za mecz; opłaty sędziowskie za mecze sparingowe - 300 zł; dojazdy na mecze - 200 zł - wymienia Ireneusz Nowak, wiceprezes Zamku. - A do tego koszy zakup wody, pensja trenera, pranie sprzętu itd.. A wsparcie z miasta 0 zł - dodaje. 

Klub na swoim Facebooku opublikował symboliczną klepsydrę i dramatyczny emocjonalny wpis.

Czy to nie jest przypadek, że całe to szantażowanie zbiega się w czasie z wyborami, w których kontrkandydatem są ludzie związani z Zamkiem? - pytają działacze Zamku (cały apel publikujmy w ramce poniżej). 

Kontrkandydatem burmistrza Marcina Czerńca będzie w kwietniowych wyborach Sylwester Kowal, prezes Zamku. Pod opublikowanym wpisem na Facebooku Zamku rozgorzała dyskusja (czytaj poniżej). Wiele osób nawołuje, aby 7 kwietnia pójść na wyborcy i... 

Co na to burmistrz Marcin Czerniec? Poprosiliśmy go o komentarz do sprawy. Czekamy na odpowiedź.  

***

Mieszkańcy Kamieńca, Gminy, Fanatycy Zamkovii 
Czas powiedzieć głośno i wyraźnie, co dzieje się w naszym klubie pod rządami burmistrza Marcina Czerńca! Patrząc na ościenne kluby, widzimy, jak tamtejsi włodarze dbają o rozwój kultury fizycznej i sportu. Lwia część klubów już od stycznia miała zapewnione środki na funkcjonowanie, podczas gdy my zostaliśmy poddani próbie szantażu finansowego! Naszym włodarzom wydaje się, że możemy sami bezgranicznie finansować miejski klub, choć brakuje nam środków na ubezpieczenie zawodników, opłacenie sędziów czy trenera, a nawet na podstawowe potrzeby jak prąd, woda czy piłki.
Co gorsza, nie ma mowy o zwrocie tych pieniędzy, bo faktury są rozliczane dopiero po otrzymaniu dotacji (a dotacja planowana na koniec marca). Ale to nie koniec. Władze miasta od zawsze pokazywały brak zainteresowania wspieraniem naszego klubu. Stypendia, które dano zawodnikom z naszej gminy, okazały się jedynie polityczną zagrywką mającą zyskać poparcie, lecz nieprzynoszącą realnej pomocy.
Dodatkowo, w ostatnich tygodniach wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej absurdalnie zarzucała klubowi zaniedbanie orlika, choć to boisko od zawsze było i jest pod ZARZĄDZANIEM gminy.
A teraz spróbujmy spojrzeć na to szerzej: czy to nie jest przypadek, że całe to szantażowanie zbiega się w czasie z wyborami, w których kontrkandydatem są ludzie związani z Zamkiem? Jesteśmy zaszczuci i szantażowani od lat, ale teraz nadszedł czas, abyśmy powiedzieli o tym głośno! 
W gminie od lat robi się wszystko, żeby klub Zamek, najlepiej dla rządzących, PRZESTAŁ ISTNIEĆ! Jeden klub w gminie udało się już doprowadzić do upadku (Inter Ożary).
MY SIĘ NIE DAMY!

***

Komentarze internautów

Piławianka Piława Górna
Wyścig szczurów przed wyborami się zaczął, ale aby ograniczać środki na sport i klub, który ma swoją historię i który jeszcze do niedawna bardzo dobrze funkcjonował... tego burmistrza powinni na taczce wywieźć z urzędu. Trzymamy kciuki za odzyskanie wiary i aby wszystko zakończyło się pomyślnie. Zmiana burmistrza obowiązkowa

Ernest Erni Łotysz
Przecież od dawna wiadomo, że waszemu burmistrzowi klub Zamek jest potrzebny jak 5 koło u wozu... Jest wielka szansa, aby zastąpić tego gościa, który śmierdzi "PiS...iorem", człowiekiem który będzie o klub dbał. Zachęcajcie ludzi do głosowania na... Podczas tych wyborów jesteście KOWAL-em losu klubu Zamek. 

Dorota Radek-Vanessa Sarna-Grzybczak
K...a to nasza historia, którą też pisałam, nasze wspomnienia, radość, duma i przyszłość dla młodych pokoleń. Dlatego już nadszedł czas, aby zmienić burmistrza.

Dominik Andrzej
W gminie Ząbkowice Śląskie od lat konkursy dla stowarzyszeń ogłaszane są w miesiącu listopadzie, a umowy podpisywane są w styczniu tak, aby kluby mogły od okresu przygotowawczego do rundy wiosennej korzystać ze środków budżetowych. Solidaryzuję się z wami!

Jacek Ptak
Jak upadnie Zamek to mieszkańcom ze sportów zostaną już tylko szachy. Bardzo, bardzo, bardzo to smutne, przykre i niedopuszczalne. Wierzę, że prezes Sylwester Kowal wraz z zarządem uratują sytuację klubu. 

Szymon Markowski
Mimo, że jestem mieszkańcem gminy Złoty Stok, to prawie od dwóch lat związany jestem z Zamkiem. Nie do pomyślenia są sytuacje, które tworzy obecna władza. Orzeł Ząbkowice 500 tys. zł dotacji, Skałki Stolec 250 tys. Jak pisał Ireneusz Nowak, my nie możemy otrzymać dotacji 80 tys. na czas. Dosłownie brak słów za takie traktowanie tak zasłużonego klubu, którego wychowankowie reprezentowali również inne drużyny w regionie, a dzieci i młodzież w dzisiejszej dobie internetu mogą spędzać czas na sportowo. Dobrze zarządzany klub sportowy (z wsparciem władz miasta) powiązany również z innymi sekcjami sportowymi, które można utworzyć jest wizytówką w całym regionie. 

Andrzej Albrecht
Idziemy na wybory.

Katarzyna Katarzyna
Wszyscy kibice i ich rodziny, komu nie jest obojętny los naszego klubu, idą na wybory.

Adam Miśków
Nie zgadzam się z takim traktowaniem klubu! Chcę to zmienić! Idę na wybory!

Bartosz Przybylski
Klub naszemu burmistrzowi wadzi, gdyż ma hałas pod oknem. Przypomina mi się sytuacja z ławkami koło jego domu. Nie pozwólmy zniszczyć tego dorobku, który razem tworzymy. Nie dajmy się i wspierajmy naszą ukochaną drużynę. Ze strony miasta jest to żenująca sytuacja, która nigdy nie powinna mieć miejsca.

Iwona Dziób
Czytając, patrząc i doświadczając tych przykrych sytuacji wnioskuje się jedno: czas na zmiany! Do zobaczenia 7 kwietnia.

Sylwia Mijał
76 lat przy ulicy złotostockiej było boisko, na którym wychowało się wiele pokoleń. Wierzę że będzie tak dalej, dlatego 7 kwietnia musimy zrobić wszystko, żeby następne pokolenia grały na stadionie przy ulicy złotostockiej.

Ireneusz Nowak
Dziękujemy za wsparcie, które wiele osób właśnie przesyła poza FB. To ważne dla nas w tym trudnym czasie, kiedy widmo braku szans na przystąpienie naszych drużyn do rozgrywek po odmowie burmistrza Czerńca wypłaty zaliczki lub transzy dotacji jest bardzo realne 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama