Basen na razie bez brodzika dla dzieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Józef Mierzwiński

Basen na razie bez brodzika dla dzieci - Zdjęcie główne

Na jacuzzi, brodzik oraz zjeżdżalnię jeszcze poczekamy. | foto Józef Mierzwiński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Słoneczny Park Wodny w Ząbkowicach znów ruszył! Udostępnione dla klientów są basen sportowy oraz rekreacyjny. Jak można korzystać z pływalni?

Po niemal trzech miesiącach przerwy spowodowanej wprowadzonym stanem epidemii i ograniczeniami, Słoneczny Park Wodny został ponownie otwarty. Od soboty, 6 czerwca, od godziny 6.00 można pływać w basenie sportowym oraz pluskać się w basenie rekreacyjnym.

 

- Ze względów bezpieczeństwa otwarcie jacuzzi, brodzika dla dzieci oraz rury zjazdowej planowane jest w kolejnych dniach - oświadczyło Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji.

 

Są ograniczenia

 

Na pływalni będzie mogło teraz znajdować się jednocześnie 50 proc. maksymalnego obciążenia, nie więcej jednak niż 150 osób. Na jednym torze będą mogły pływać tylko 4 osoby, a w jacuzzi - gdy nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego - zaleca się korzystanie z nich pojedynczo lub w kilka osób, które wspólnie mieszkają. W jednej saunie będą mogły przebywać równocześnie tylko 2 osoby.

 

Będzie obowiązywał zakaz korzystania z pływalni osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. Ministerstwo zaleca prowadzącym baseny usunięcie krzeseł i ławek z poczekalni. W przebieralniach zbiorowych natomiast powinni oni zapewnić tylko ograniczoną liczbę szafek, z możliwością zachowania dystansu osób korzystających z szatni. Resort rekomenduje też zamknięcie saun, które nie zapewniają temperatury większej niż 60 st. C.

 

Co do maseczek czy innych osłon na twarz - należy je mieć założone podczas wchodzenia do obiektu. Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE