reklama

Morawiecki ogłosił „100 dni solidarności”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PAP/Rafał Guz

Morawiecki ogłosił „100 dni solidarności” - Zdjęcie główne

- Około 18 stycznia będą pojawiać się pierwsze dostawy szczepionki - mówi premier Mateusz Morawiecki. | foto PAP/Rafał Guz

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

POLITYKA - Znajdujemy się nadal na etapie „hamulca bezpieczeństwa”. To, czy Polska będzie mogła naleźć się w strefie, gdzie restrykcje są mniejsze, zależy od tego, czy będziemy przestrzegać restrykcji - powiedział dziś (w sobotę, 21 listopada) premier Mateusz Morawiecki.
reklama

 

I ogłosił, że od przyszłej soboty, 28 listopada, będą mogły działać placówki handlowe. A w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia, będą dwie niedziele handlowe.

 

- Przed nami pewien okres, który nazywamy „100 dni solidarności”. To dlatego, że na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka - powiedział Morawiecki. - W każdym sklepie czy galerii handlowej musi być utrzymany rygor zasad sanitarnych. W przeciwnym razie placówki będą zamykane.

 

Przed Bożym Narodzeniem w Polsce sklepy będą otwarte jeszcze w dwie niedziele - 13 i 20 grudnia. Placówki gastronomiczne i kulturalne, kina, teatry oraz siłownie i kluby fitness będą zamknięte aż do 27 grudnia.

 

Szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia. Wtedy nastąpi przerwa świąteczno-noworoczna, a zaraz po niej… ferie!

 

- Podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie, między 4 stycznia a 17 stycznia, by ruch turystyczny był jak najmniejszy - powiedział Morawiecki.

 

Premier zaapelował też, żeby na święta nigdzie nie wyjeżdżać.

 

Fot. PAP/Rafał Guz

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama