Reklama

Reklama

150 tysięcy radni postanowili przeznaczyć na place zabaw

Opublikowano: 10 czerwca 2021 06:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PIENIĄDZE Kupią parkomaty, wymienią nawierzchnie na placach zabaw. O czym jeszcze radni zdecydowali podczas ostatniej sesji?

Reklama

Gmina Ząbkowice Śląskie. W poniedziałek odbyło się XLIV posiedzenie Sesji Rady Miejskiej. Dzięki pozytywnym decyzjom Radnych dokonano m. in. zmian w budżecie miasta i gminy na 2021 rok, wprowadzając nowe zadania inwestycyjne istotne dla rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie.


Zabezpieczono środki na dokumentację

50 tysięcy zł. przeznaczone zostanie na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i modernizację Hali Słonecznej. Miasto chce przebudować budynek, tak aby był bardziej atrakcyjny dla odwiedzających. W planach jest stworzenie nowych pokoi hotelowych, większej sali fitness oraz modernizacja dachu.

Za taką samą kwotę zostanie wykonana dokumentacja projektowa na remont basenu letniego przy ulicy Żeromskiego. Od dawna zwracano uwagę na jego zły stan, teraz pojawiła się szansa na jego modernizację.

Najmłodsi ucieszą się z remontów

Radni postanowili przeznaczyć 150 tysięcy zł na place zabaw. Na placach przy Szkole Podstawowej w Zwróconej oraz przy Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Stolcu wymieniona zostanie nawierzchnia. Natomiast plac zabaw w Parku im. Sybiraków w Ząbkowicach Śląskich zostanie zmodernizowany o nowe urządzenia.


Nowoczesne parkowanie

150 tysięcy złotych przeznaczone zostanie także na zakup nowych parkomatów w strefie parkowania w Ząbkowicach Śląskich. Nowe urządzenia będą wyposażone w terminal płatniczy, co z pewnością będzie bardziej komfortowe dla mieszkańców. 


Pna ieniądze inkubator przedsiębiorczości

Pozytywnie zaopiniowane zostało też dokapitalizowanie spółki Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji, aby pokryć straty, które powstałe podczas trwającej pandemii. Radni wyrazili też zgodę na przystąpienie do partnerstwa powołanego do realizacji projektu “Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich” – dzięki temu w Ząbkowicach Śląskich powstanie inkubator przedsiębiorczości.  Będzie to realne wsparcie i pomoc dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, rozpoczynających lub osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie.

 

Gmina Ząbkowice Śląskie: Będą utwardzone ulice na Osiedlu Owocowym


Ząbkowice Śląskie: „Czyste Powietrze” w naszej gminie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.