Powiat Ząbkowicki. W piątek w Złotym Stoku 45-letni motocyklista nie zachował odpowiedniej odległości i uderzył w bok Volkswagena. Mężczyzna z urazem ręki został zabrany do szpitala, policjanci ukarali go mandatem. Natomiast w sobotę, na wjeździe do Ciepłowód od strony Bobolic, kierowca zderzył się z sarną. Nikt nie został poszkodowany.
Na podwójnym gazie
Niektórzy zaczęli świętować długi weekend dwa dni wcześniej. 1 czerwca funkcjonariusze KPP, bezpośrednio po zgłoszeniu, zatrzymali 46-latka, który kierował samochodem mając 3,19 promila. 4 czerwca policjanci zatrzymali kierowcę Volkswagena Golfa, który w wydychanym powietrzu miał ponad 1,6 promila alkoholu.
W czwartek i piątek zatrzymano również dwóch rowerzystów, obaj wydmuchali dwa promile.
Funkcjonariusze ząbkowickim policji zatrzymali również czterech kierujących samochodami oraz jednego rowerzystę, którym wydawało się, że mogą już prowadzić. Wszyscy zatrzymani w wydychanym powietrzu mieli około 0,3 promila alkoholu.
Ponadto KPP w Ząbkowicach Śląskich 5 i 6 czerwca przeprowadziła akcję „Trzeźwy poranek”, podczas której przebadano 272 kierowców.
Jakie są kary za jazdę po alkoholu?
Wsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu to jeden z największych grzechów polskich kierowców. Kary za jazdę pod wpływem alkoholu różnią się w zależności od stężenia alkoholu. Zgodnie z prawem, jazda w stanie po użyciu alkoholu, kiedy stężenie wynosi od 0,2 do 0,5 promila jest “tylko” wykroczeniem. Kierowca może otrzymać 10 punktów karnych, grzywnę od 50 zł do 5000 zł lub areszt do 30 dni, bądź zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Natomiast wsiadanie za kółko w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które sąd wymierza karę na podstawie kodeksu karnego. Kierowcy grozi 10 punktów karnych, grzywna, która jest uzależniona od dochodów, sankcja finansowa na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, kara do 2 lat pozbawienia wolności, odebranie prawa jazdy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.