reklama

Powiat Ząbkowicki. Mieszkańcy pomagają policji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - KMZB

Powiat Ząbkowicki. Mieszkańcy pomagają policji - Zdjęcie główne

foto prt sc - KMZB

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Policjanci ząbkowickiej komendy podsumowali kolejny okres funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W pierwszym kwartale tego roku mieszkańcy powiatu ząbkowickiego dokonali aż 164 zgłoszeń.
reklama

Powiat Ząbkowicki. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest internetową platformą służącą do wymiany informacji lokalnej społeczności z policją. Za jej pomocą można przekazywać zgłoszenia o zagrożeniach występujących w danej okolicy, które za każdy razem weryfikują policjanci. W praktyce oznacza to, że jadą na miejsce zaznaczone na KMZB i sprawdzają zgłoszenie. 

W I kwartale 2023 roku mieszkańcy powiatu ząbkowickiego dokonali aż 164 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
- informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 

Co mieszkańcy naszego powiatu zgłaszają najczęściej?

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło wykroczeń drogowych, w tym przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania. Łącznie w tych dwóch kategoriach mieszkańcy dokonali 92 zgłoszenia. Duża część z nich została przez policjantów potwierdzona i w tych miejscach często mundurowi często kontrolują uczestników ruchu drogowego. 

Kolejnym zgłoszeniem dokonywanym przez mieszkańców jest niewłaściwa infrastruktura drogowa. W tym przypadku policjanci po potwierdzeniu takiego zgłoszenia często występują do właściwego organu o dostosowanie infrastruktury do wymogów prawa. 

Mieszkańcom powiatu ząbkowickiego, szczególnie w gminach wiejskich przeszkadzają wałęsające się psy oraz dzikie wysypiska śmieci. Tych zgłoszeń w I kwartale było 12. Pozostałe dotyczą gromadzących się małoletnich, spożywania alkoholu czy aktów wandalizmu.

Policja przypomina!

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszenie Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest poprawa bezpieczeństwa na drodze, a także całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie naszego miasta oraz całego powiatu - dodaje policjantka.

Zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych i innych nagłych przypadkach należy korzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 112.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama