reklama
reklama

Powiat Ząbkowicki. Ćpają na potęgę!

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnaleOd nieletnich po osoby dorosłe, od marihuany po metamfetaminę i haszysz.
reklama

Tylko w ciągu jednego tygodnia policjanci zatrzymali na terenie powiatu ząbkowickiego sześć osób za posiadanie substancji odurzających. Podczas patrolowych oraz interwencyjnych działań funkcjonariusze ujawnili u zatrzymanych różnorodne środki odurzające, począwszy od amfetaminy, marihuany, po haszysz i metamfetaminę. 

Amfetamina, haszysz, metaamfetamina

W sobotę, 5 kwietnia w Ziębicach zatrzymali 17-latka z amfetaminą. W tej samej miejscowości doszło również do kolejnych 4 zatrzymań. Sobota to zatrzymany 26-latek z marihuaną i haszyszem. Natomiast kolejne dwa zatrzymania dotyczą tego samego mężczyzny i dzieliło je zaledwie kilka dni.

reklama

- Pierwsze zatrzymanie z interwencji domowej, podczas której zabezpieczono znaczną ilość marihuany. Zielony susz był rozsypany na widoku w mieszkaniu. Jak się okazało mężczyzna posiadał kilkadziesiąt porcji tego narkotyku. Zaledwie dwa dni później 29-latek ponownie wpadł w ręce policji, tym razem z metamfetaminą, również w ilości pozwalającej na przedstawienie zarzutu posiadania znacznych ilości substancji odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - ujawnia Katazryna Mazurek z ząbkowickiej policji. 

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w czwartek, 10 kwietnia w Ząbkowicach Śląskich. 32-letni mężczyzna został zatrzymany po tym jak podczas kontroli policjanci znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy. Ten sam narkotyk miał przy sobie zatrzymany w nocy z 10/11 kwietnia 41-latek z Ziębic.

reklama

Co grozi za posiadanie narkotyków?

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli ilość jest znaczna, kara wzrasta do od 1 roku do 10 lat. Za udzielanie lub handel narkotykami grozi jeszcze surowsza kara – nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

- Działania policyjne to nie tylko zatrzymania, to również stała obecność w szkołach, spotkania z młodzieżą, prelekcje i profilaktyka. Policjanci podkreślają, że szybkie sięgnięcie po narkotyki może być decyzją, która zaważy na całym życiu. Dlatego równie ważne co interwencje jest uświadamianie młodych ludzi, jak destrukcyjna jest to droga - przypomina policjantka. 

reklama

reklama

Polecane artykuły:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama

reklama
logo