reklama

Powiat. Dziś policjanci każą dmuchać

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Ząbkowice Śląskie

Powiat. Dziś policjanci każą dmuchać - Zdjęcie główne

foto KPP Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Dziś (w poniedziałek, 11 grudnia) na drogach powiatu ząbkowickiego prowadzone są działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”.
reklama

Od rana do późnych godzin nocnych będziemy kontrolować stan trzeźwości kierujących oraz testować na zawartość narkotyków - mówi aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej komendy.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest badanie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Ząbkowiccy policjanci skupią swoją uwagę także na stanie technicznym pojazdów, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

***
Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi:
* grzywna nie niższa niż 2500 zł (maksymalna to 30 tysięcy złotych) lub areszt do 30 dni; 
* utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat; 
* 15 punktów karnych.

Za przestępstwo prowadzania pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi:
* grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 3 lat; 
* zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat; 
* świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł do 60 tys. złotych; 
* jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowoduje wypadek, w którym są ciężko ranni trafi do więzienia na minimum 3 lata, a jeśli są zabici to trafi do więzienia na minimum 5 lat, i do dwukrotności górnej granicy ustawowego zagrożenia (czyli do 16 lat w każdym z tych przypadków).

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama