reklama

Kobyla Głowa. Płonąca sadza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: st. str. Marcin Prokop

Kobyla Głowa. Płonąca sadza - Zdjęcie główne

foto st. str. Marcin Prokop

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Mimo lata wciąż zdarzają się pożary sadzy w kominie - jak ten w czwartek, 27 lipca w Kobylej Głowie. Niektórzy muszą palić w piecach przez okrągły rok, aby mieć ciepłą wodę.
reklama

W czwartek, 27 lipca po godz. 22 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Kobyla Głowa. Po blisko dwóch godzinach działań prowadzonych przez strażaków zawodowców wraz z OSP Ciepłowody pożar został ugaszony. 

Po sprawdzeniu budynku za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych zakończyliśmy działania meldując się w jednostkach po północy - mówią strażacy.

Strażacy apelują: Przypominamy o konieczności usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych:
- cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem),
- dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym,
- co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych,
- co najmniej raz w roku usuwamy zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych.

Prawo budowlane zobowiązuje właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama