Na saunarium też poczekamy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Na saunarium też poczekamy - Zdjęcie główne

Saunarium ma powstać bezpośrednio przy wschodniej ścianie krytej pływalni. | foto Karolina Marcińczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie Na budowę saunarium w grudniu 2019 r. radni miejscy w budżecie na ten rok zabezpieczyli 200 tys. zł. A ostatnio zabrali z tego zadania połowę!

- Dokonano zmniejszenia planu wydatków na zadaniu pn. „Budowa Saunarium przy Basenie Krytym w Ząbkowicach Śląskich” o kwotę 100 000 złotych celem wprowadzenia nowych zadań inwestycyjnych dotyczących przygotowania dokumentacji projektowej uzbrojenia terenów inwestycyjnych w Ząbkowicach Śląskich oraz przebudowy budynku po Gimnazjum Publicznym nr 2 na cele kulturalne i dostosowanie obiektu do obsługi osób niepełnosprawnych - mówi nam Stanisław Moderski, inspektor ds. promocji i komunikacji społecznej ząbkowickiego urzędu. - Projekt dotyczący budowy saunarium jest w fazie projektowania i na tym etapie powyższe zmiany nie wpływają na realizację tego zadania.

 

Wcześniej mówiono o tym, że basen zostanie udostępniony mieszkańcom w 2019 r., a saunarium w 2020. Jak jednak czytamy na gminnej stronie internetowej, w 2020 r. planuje ona tylko rozpocząć budowę saunarium.

 

W lutym zeszłego roku radni zabezpieczyli 60 tys. zł w budżecie gminy na sporządzenie dokumentacji dla tego zadania przez firmę zewnętrzną. Ząbkowiccy urzędnicy w październiku rozstrzygnęli postępowanie przetargowe na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz dokumentacji kosztorysowej i przetargowej dla budowy saunarium przy basenie krytym. Wybrali pracownię i studio architektury Port Marcin Kolanus z Wrocławia, która zaproponowała kwotę 58,5 tys. zł za wykonanie zadania.

 

Wykonawca dokumentacji dostał półtora miesiąca na opracowanie dwóch kompletnych koncepcji, a następnie 120 dni na wykonanie projektów budowlanych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę od daty zatwierdzenia przez magistrat koncepcji. Pozostałe opracowania projektowe mają powstać w 170 dni od daty zatwierdzenia koncepcji.

 

Według wstępnych założeń w saunarium mają znaleźć się dwie sauny fińskie - jedna sucha 90-100 st. C z wilgotnością do 20 proc., druga łagodna 80-90 st. C o wilgotności do 35 proc. Mają być tu również łaźnia parowa z temperaturą 45-60 st. C i wilgotnością 100 proc., grota solna, grota lodowa z temperaturą -15 st. C, sauna infrerd na podczerwień z temperaturą 50-60 st. C i wilgotnością 25 proc., a także słoneczna łąka z 2 lampami i aromaterapią oraz sauna aromatyczna. Planowano też strefy natrysków i odpoczynku. Wejście do strefy SPA przewidziano przez hol główny basenu. Obiekt saunarium ma mieć około 250 m kw. powierzchni użytkowej. Gmina Ząbkowice Śląskie zastrzega sobie jednak możliwość zmiany oraz korekty pomieszczeń strefy relaksu. Wszystko jest uzależnione od kalkulacji kosztów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE