Może oglądać gwiazdy przez dach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Może oglądać gwiazdy przez dach - Zdjęcie główne

Dziurawy dach. | foto Karolina Marcińczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie Zaalarmował nas Robert Banaszek, lokator klitki na strychu przy ul. Bocznej w Kamieńcu Ząbkowickim. - Dach jest dziurawy, leje się tu woda - narzeka pan Robert.

Przyjechaliśmy na miejsce i zastaliśmy rzeczywiście dziurawy dach. Przez szczeliny świeciło słońce, bo akurat była ładna pogoda. Gorzej, gdy pogody nie ma i pada deszcz - i tylko wówczas pan Robert ma prysznic na swoim „korytarzu”.


Robert Banaszek mieszka w jednym pomieszczeniu. To dziesięciometrowy pokój, który pełni rolę sypialni, salonu, jadalni, kuchni. Kuchni - ale bez zlewu, bo ten jest w części wspólnej strychu, jedynie z zimną wodą. Toaleta jest na dworze.


Warunki nie przystają do tego, że żyjemy już od dwudziestu lat w XXI wieku. Aby umyć się, pan Robert chodzi do mamy. Jeszcze niedawno miał problem z tym, żeby w ogóle ogrzać swoją klitkę.


- Ale piec mi wymienili - mówi Robert Banaszek. - Tu żeby tylko ten dach poprawili, to ja sobie poradzę - dodaje.


Udaliśmy się więc do Zakładu Usług Komunalnych w Kamieńcu Ząbkowickim. Rozmawialiśmy z pełniącym obowiązki dyrektora Ryszardem Kleniukiem.


- Wcześniej nie mogliśmy naprawić tego dachu przy kominie bez specjalistycznego sprzętu - tłumaczy Ryszard Kleniuk. - W przyszłym tygodniu zamawiamy samochód specjalistyczny i zrobimy ten dach - obiecuje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE