Labirynt luster w Ząbkowicach Śląskich jednak nie powstanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Marcińczyk

Labirynt luster w Ząbkowicach Śląskich jednak nie powstanie - Zdjęcie główne

Labirynt luster w czeskim Libercu. | foto Karolina Marcińczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lokalnie Miała być setka luster tworzących korytarze w jednej z komnat ząbkowickiego zamku. Szklane tafle jednak nie staną się w najbliższym czasie nową ząbkowicką atrakcją turystyczną.

 

- Labirynt luster powstanie do końca 2020 roku - obiecywał nam w końcówce 2019 r. Stanisław Moderski z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. - Planujemy utworzyć go w jednym z pomieszczeń na ząbkowickim zamku. Będzie to wyjątkowa atrakcja na turystycznej mapie Dolnego Śląska, która jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność turystyczną naszego miasta.

 

Okazuje się jednak, że doszło do kolizji... projektów.

 

- Projekt „Utworzenie labiryntu luster w Ząbkowicach Śląskich" zakładał budowę labiryntu luster w wieży bramnej ząbkowickiego zamku. Ta sama brama poddana będzie gruntownej przebudowie w ramach realizacji polsko-czeskiego projektu pn. „Śladami wspólnej średniowiecznej historii" realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Sdružení pro Vízmburk, z.s. dofinansowanego ze środków unijnych. Nie jest więc możliwa realizacja dwóch projektów jednocześnie. Tym bardziej, iż zakończenie projektu z czeskim partnerem planowane jest na maj 2022 roku, a wykonanie labiryntu luster musiałoby zakończyć się w 2020 roku i bezpośrednio po zakończeniu być udostępnione turystom i mieszkańcom - tłumaczy Szymon Radziszewski z ząbkowickiego magistratu.

 

O powstaniu labiryntu mówiło się od trzech lat. Na jego utworzenie gmina Ząbkowice Śląskie w 2018 r. otrzymała dofinansowanie z projektu Lokalnej Grupy Działania „Qwsi”. Obiekt miał być początkowo gotowy do połowy 2018 r., później jego wykonanie przełożono na 2019 r., a następnie na 2020 r. Na utworzenie labiryntu w budżecie Ząbkowic Śląskich na 2020 r. zarezerwowano 67674,39 zł, pieniądze przesunięto na inne cele.

 

- W przyszłości planujemy wrócić do realizacji tego projektu - zapewnia Szymon Radziszewski.

 

***

Po co taki labirynt luster?

To pomieszczenie do rozrywki. Mnogość luster poddaje w wątpliwość percepcyjne zdolności zmysłów odwiedzających. Łatwo się w takim labiryncie zagubić. A zabawa polega na jak najszybszym znalezieniu wyjścia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE