reklama

Bardo: Radni przyjęli uchwałę dotyczącą likwidacji Domu Wczasów Dziecięcych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zbigniew Waluś Polska Org

Bardo: Radni przyjęli uchwałę dotyczącą likwidacji Domu Wczasów Dziecięcych  - Zdjęcie główne

foto Zbigniew Waluś Polska Org

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GMINA BARDO Bardo: Po burzliwej dyskusji, radni powiatu ząbkowickiego podjęli decyzję w sprawie likwidacji ośrodka
reklama

Bardo. Na sesji Rady Powiatu Ząbkowickiego, radni podjęli decyzję odnośnie Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Wiele wskazuje na to, że zostanie zlikwidowany.

 

Głosowanie

Przedmiotem głosowania była uchwała intencyjna odnośnie likwidacji Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Uchwała intencyjna ma na celu jedynie wyrażenie woli, nie gwarantuje wykonania określonych czynów. 11 radnych zagłosowało za, 6 przeciwko, a 1 wstrzymał się od głosu. 

 

O co walczą?

Przeciwko likwidacji placówki są przede wszystkim jej pracownicy, niektórzy radni, ale także burmistrz Barda, Krzysztof Żegański. W swoich wypowiedziach niejednokrotnie podkreślał, że Dom Wczasów Dziecięcych swego czasu był żyłą złota i znacząco wspierał finansowe wpływy powiatu. Stawka jest wysoka, bo pracę może stracić ponad 20 osób. - Dzisiaj, gdy jest trudny okres pandemii, w czasie niełatwych decyzji, na różne sposoby pomaga się przedsiębiorcom, a wy nie ratujecie swoich ludzi? - pytał Żegański. Starosta powiatu, Roman Fester podkreślił, że nie chciałby przyczynić się do całkowitej likwidacji obiektu z takim potencjałem. Władze powiatu będą szukały odpowiedniej alternatywy. Być może ośrodek zostanie w jakiś sposób przystosowany do nowych założeń ministerstwa edukacji. Istotnym aspektem jest także zatrudnienie aktualnych pracowników DWD. Nie można pozostawić tych osób bez pracy i środków do życia. Póki co, nie wiadomo do końca co stanie się z samym obiektem i jego pracownikami. O wszelkich nowych informacjach w sprawie będziemy informować na bieżąco. 

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama