Ząbkowice-Śląskie. A jednak – stało się. I właśnie teraz Ty możesz z tej okazji sięgnąć po pędzel, ołówek, nożyczki, glinę, spray, kredki, a może nawet coś zupełnie innego – i pokazać, jak widzisz dawne słowa we współczesnych obrazach.
Konkurs „Dawne Słowa, Nowe Obrazy” To zaproszenie do podróży w czasie. Do epoki, w której słowo pisane było rzadkością, a każdy pergamin ważył więcej niż szkolny plecak. Ale też do świata wyobraźni, w którym stary język może przemówić na nowo – Twoją kreską, kolorem, fakturą.
Nie ma jednej słusznej drogi. Zadaniem uczestników jest artystyczne przedstawienie słów i zwrotów pochdzoących z Księgi Henrykowskiej w formie pracy plastycznej. Celem jest pokazać życie w dawnym opactwie, stworzyć fantastyczne wizje językowych metafor albo przenieść średniowiecze na współczesne ulice. Forma dowolna – liczy się pomysł i odwaga, by opowiedzieć historię po swojemu.
Kto może wziąć udział?
Konkurs jest dla dzieci i młodzieży z Powiatu Ząbkowickiego. Organizatorzy przewidzieli dwie grupy wiekowe:
-
uczniowie klas 5–8 szkół podstawowych,
uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Jak wziąć udział?
-
Stwórz swoją pracę w formacie A4 lub A3 – technika dowolna (może to być rysunek, malarstwo, kolaż, rzeźba… słowem – co Ci w duszy gra).
Wypełnij metryczkę z podstawowymi informacjami o sobie i pracy.
Koniecznie dołącz zgodę rodzica lub opiekuna prawnego, w której podasz:
-
imię i nazwisko rodzica,
swoją datę urodzenia,
nazwę szkoły i klasę.
Gotową pracę z metryczką i zgodą dostarcz do Ziębickiego Centrum Kultury – najpóźniej do 12 czerwca 2025 roku, do godz. 15:00.
A co potem?
Wybrane dzieła trafią na specjalną wystawę, a ich autorzy zostaną nagrodzeni podczas uroczystego wernisażu. Nagrody rzeczowe przewidziano w obu grupach wiekowych – ale największą nagrodą może być fakt, że Twoja praca stanie się częścią świętowania 755 lat polskiego słowa pisanego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.