Weekend z kryminałem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Dziewic

Weekend z kryminałem - Zdjęcie główne

Katarzyna Bonda spędzi trzy dni w Srebrnej Górze z fanami. | foto Łukasz Dziewic

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura - A gdyby tak o historii ze swojej książki opowiedział na żywo sam autor? Czy to ucieszyłoby każdego miłośnika literatury, a sceptyka zachęciło do czytania? - pyta wójt Stoszowic Paweł Gancarz i zaprasza na nietypową imprezę.

Co się będzie działo? To będą 3 dni (29-31 maja) z atrakcjami dla fanów autorki kryminalnych powieści, wśród których m.in.: spotkanie autorskie, nocne zwiedzanie Twierdzy Srebrnogórskiej, ognisko i integracja, wyjazd na strzelnicę do głównej postaci bestsellera „Miłość leczy rany” Kereja, czyli Unkasa Gałka, a także panele dyskusyjne, gry terenowe.

 

Na zlocie oczywiście pojawi się pisarka. Organizatorzy zapewniają rodzinną atmosferę i rozmowy na tematy, których zazwyczaj nie porusza się na spotkaniach autorskich. Zapowiadają, że w ciągu trzech dni fani Katarzyny Bondy będą mieli okazję wcielić się w rolę zawodowego strzelca, profilera, czy śledczego. Zabiorą czytelników w podróż śladami książki „Miłość leczy rany”, to będzie jedyna i niepowtarzalna okazja zagłębić się w nieznaną dotąd historię Kereja i Tośki.

 

- Wierzę, że literatura ma moc jednoczenia ludzi, gdyż opowieści dają nam wszystkim odrodzenie, a czasem pomagają zamknąć stare sprawy i stworzyć całkiem nowy początek, czego Państwu z całego serca życzę i zapraszam gorąco! - zachęca do przybycia na zlot sama Katarzyna Bonda.

 

Katarzyna Bonda

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, dokumentów kryminalnych „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała” oraz podręcznika „Maszyna do pisania”. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. Ostatnio wydała bestseller „Miłość leczy rany”.

 

„Miłość leczy rany”

To wielowątkowa powieść o miłości i zbrodni, walce i nadziei, przepełniona tajemniczością i niejednoznacznością. Dwa plany czasowe i liczne wątki spaja opowieść o uczuciu Polki do uciekiniera z Kazachstanu. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej bohaterowie mają swoje pierwowzory w rzeczywistości. Katarzyna Bonda zaczęła zbierać materiały do książki prawie dwie dekady temu. Chciała ją napisać jeszcze przed bestsellerową tetralogią „Cztery żywioły”, ale pojawili się ludzie, którzy postanowili do tego nie dopuścić. Grożono jej rodzinie, nagabywano ją, straszono. Autorka jednak nie odpuściła i po latach wróciła do tematu.

 

Harmonogram I Zlotu Fanów Katarzyny Bondy

* piątek, 29 maja:

10.00-11.30 - SPA Aniołek - zbiórka, wydawanie pakietu zlotowicza

11.30-12.30 - SPA Aniołek - oficjalne rozpoczęcie zlotu

12.40-13.40 - SPA Aniołek - joga z Unkasem dla chętnych

15.40-16.20 Twierdza Srebrna Góra - konkurs wiedzy o książkach Katarzyny Bondy - tylko dla zlotowiczów; najlepsza osoba mierzy się w finale z samą autorką

16.30-19.30 - spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą - dla zlotowiczów i okolicznych mieszkańców

19.30 - nocne zwiedzanie Twierdzy i impreza przy ognisku (tylko dla zlotowiczów).

* sobota, 30 maja:

11.00-15.00 - strzelnica u Unkasa

17.30-18.20 - Twierdza Srebrna Góra - panel dyskusyjny z ekspertem od profilowania i konkurs (grupowy)

18.30-21.30 - gra terenowa (w grupach)

21.30 - Twierdza Srebrna Góra - impreza integracyjna.

* niedziela, 31 maja:

10.00-13.30 - Twierdza Srebrna Góra - Akcja Project Runway: grupowe szycie sukienek

13.30-14.30 - Twierdza Srebrna Góra - oficjalne zakończenie zlotu z nagrodami i niespodziankami

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE