reklama

Śpiewać każdy może

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Użyczone

Śpiewać każdy może - Zdjęcie główne

Chór Gminny Musica Cordium zaprasza! | foto Użyczone

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Nauczyciele, dyrektorzy, ekspedientki, księgowe, fotografowie i ludzie innych zawodów spotykają się co tydzień, aby ćwiczyć głosy. Tworzą kameralny Chór Gminny Musica Cordium.
reklama

 

Chór od 2 lat działa przy Fundacji Muzyka Serc i przy współpracy Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ząbkowicach Śląskich. Składa się z około 15-30 osób, jest dedykowany osobom dorosłym.

 

- Spotykamy się na próbach i pracujemy nad repertuarem na koncerty - mówi dyrygentka Agnieszka Bartkiewicz. - Występujemy cyklicznie w wielu koncertach dla miasta i gminy. Jest to amatorski chór który pracuje z radością i dobrze nam to wychodzi.

 

Nawet na plakacie zachęcającym do wstąpienia do chóru widnieje napis: „Śpiewać każdy może”. Czy tak jest rzeczywiście?

 

- Systematyczne uczęszczanie na próby przynosi już duży sukces. Głos staje się rozgrzany i z tygodnia na tydzień śpiewamy lepiej pod względem technicznym - tłumaczy Agnieszka Bartkiewicz. - Zapraszamy do chóru każdego, kto kocha śpiewać, ale nie miał do tej pory odwagi albo pomysłu, gdzie spełnić swoje marzenie.

 

Chór prowadzony jest przez małżeństwo Agnieszkę i Michała Bartkiewiczów.

 

- Pomysł narodził się, gdy przy szkole muzycznej 5 lat temu powstał zespół młodzieżowy oraz chór dziecięcy - wspomina Agnieszka Bartkiewicz. - Wtedy pomyślałam, że brakuje mi tylko dorosłych do szczęścia, dzieci muszą mieć po kimś taki talent. Dwa lata temu w porozumieniu i za zgodą pana burmistrza Marcina Orzeszka zrobiliśmy nabór. Mąż jest pianistą podczas prób generalnych i koncertów, a ja dyrygentką. Próbujemy różnych styli muzycznych, jednak najbardziej chyba wychodzi nam śpiew rozrywkowy, którego ludziom w tych trudnych czasach potrzeba.

 

Musica Cordium to z łaciny „Muzyka kierów”, czyli serc (kier to jeden z czterech kolorów w kartach typu francuskiego oznaczony czerwonym sercem). Członkowie chóru starają się śpiewać całym sercem.

 

Próby odbywają się we wtorki w godz. 18.00-19.30 w budynku obok Zakładu Ubezpieczeń społecznych w Ząbkowicach Śląskich (Osiedle XX-lecia 33a).

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama