To niezwykle intrygujący kryminał, który z pewnością zainteresuje czytelników poszukujących oryginalnych i wciągających opowieści. Autor zabiera nas do Ząbkowic Śląskich, miasta o bogatej i mrocznej historii, które nie bez powodu przez sześćset lat nosiło nazwę Frankenstein.
Tajemnice Ząbkowic Śląskich w „De eF”
Fabuła powieści skupia się na postaci Henryka Zamroza, pisarza, który podejmuje się niecodziennego zadania – ma spisać fabularyzowane wspomnienia kobiety opuszczającej więzienie po dwudziestu pięciu latach odsiadki za morderstwo.W poszukiwaniu schronienia przed oburzonym społeczeństwem trafiają na Przedgórze Sudeckie, do malowniczych, choć tajemniczych Ząbkowic Śląskich. Tam, w domu pasjonatki lokalnej historii, zło z przeszłości zdaje się budzić na nowo, przeplatając się z legendami i realnym zagrożeniem.
W „De eF” kluczową rolę odgrywa Muzeum / Laboratorium Frankensteina, które nawiązuje do jednej z najbardziej intrygujących zagadek historycznych związanych z tym miastem.
„No właśnie. To o chłopcu pan słyszał. Tym, co go martwego na starym cmentarzu znaleźli.” – mówi jeden z bohaterów powieści. „Właściwie cmentarz to dobre miejsce dla nieboszczyka. Byłoby gorzej, gdyby martwych z cmentarza wyciągali… Jak ci grabarze przed wiekami…” /fragment książki/
Czy kobiety, z którymi Zamroz zamieszkał, są sprawczyniami zła, czy jego ofiarami? Czy pisarz może je ochronić przed zagrożeniem? A może to właśnie jego życie jest w niebezpieczeństwie? Odpowiedzi na te pytania czytelnicy znajdą na kartach najnowszej powieści Artura Żurka.
O autorze – Artur Żurek
Artur Żurek to postać nietuzinkowa – psycholog z wykształcenia, konsultant z wyboru, pisarz z zamiłowania. Przez lata pracował dla globalnych firm doradczych i międzynarodowych banków, lecz ostatecznie postanowił poświęcić się swojej pasji – pisaniu. „De eF” to jego szósta powieść, po takich tytułach jak „Bunt zranionych”, „Powrotny z Wrocławia”, „Strzygoń”, „Łucznik” i „Mściwa miłość”.Chociaż od ponad trzech dekad mieszka w Warszawie, jego korzenie są silnie związane z Dolnym Śląskiem. Wychowany i wykształcony we Wrocławiu, w młodości często odwiedzał Ząbkowice Śląskie i Kotlinę Kłodzką. Inspiracją do napisania „De eF” była jego niedawna, przypadkowa wizyta w tym mieście, która obudziła w nim chęć zgłębienia jego mrocznej historii.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.