reklama

Ząbkowice Śląskie. Nikt nie chce pracować w OPS-ie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - Google Maps

Ząbkowice Śląskie. Nikt nie chce pracować w OPS-ie? - Zdjęcie główne

foto prt sc - Google Maps

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Brakuje rąk do pracy. Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach szuka pracowników.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Na przełomie lutego i marca przeprowadzono nabór na dwa wolne stanowiska pracownika socjalnego w OPS w Ząbkowicach Śląskich. Wpłynęła jedna oferta.

W trakcie dalszego postępowania kwalifikacyjnego oferta została wycofana przez kandydat
- informuje Izabela Lisowska, kierownik OPS.

Od dłuższego czasu Lisowska próbuje zatrudnić kierownika do Dziennego Domu Senior+. 23 lutego OPS ogłosił po raz kolejny nabór.

Nie została zatrudniona żadna osoba ze względu na rak kandydatów
- mówi kierownik OPS.

Czy potencjalnych kandydatów odstraszają zarobki?

Jeśli chodzi o stanowisko pracownika socjalnego, wymagania niezbędne to: obywatelstwo polskie, wykształcenie zgodne z ustawa o pomocy społecznej, pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na tym stanowisku oraz nieposzlakowana opinia. Dodatkowych wymagań jest więcej, m.in. prawo jazdy kat. B.

Jeśli chodzi o kierownika Dziennego Domu Senior+, to wymagania niezbędne są podobne, ale ważna jest specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej, a takim wykształceniem mogą poszczycić się nieliczni. Dodatkowo potencjalny kierownik musi mieć staż pracy 5 lat, w tym minimum 3 lata w pomocy społecznej. W wymaganiach dodatkowych czytamy, że powinny go cechować: empatia, życzliwość oraz cierpliwość i właściwe podejście do podopiecznych oraz umiejętność pracy w zespole, rzetelność, prawdomówność, odpowiedzialność, sumienność, obowiązkowość, łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi i kultura osobista.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama