reklama

Ząbkowice Śląskie. Nasze liceum przyjazne osobom LGBTQ+?

Opublikowano:
Autor:

Ząbkowice Śląskie. Nasze liceum przyjazne osobom LGBTQ+? - Zdjęcie główne

Ząbkowicki ogólniak z fioletową gwiazdką

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: Kilka osób wypełniło ankietę dotyczącą tego, czy nasz ogólniak jest przyjazny lesbijkom, gejom czy osobom transpłciowym.
reklama

Ząbkowice Śląskie. Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ to nie jest zwykłe badanie społeczne - mówią twórcy rankingu. To narzędzie, dzięki któremu trafisz do bezpiecznej, otwartej i tolerancyjnej szkoły średniej! - dodają.

Dzięki odpowiedziom uczniów z całej Polski już po raz piąty poznaliśmy najbardziej otwarte na różnorodność szkoły w całym kraju.

W 2023 r. zebrano blisko 20 tys. ankiet. W TOP10 szkół w Polsce znalazły się placówki z Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Poznania, Łodzi i Krakowa, ale też z niewielkiego Kędzierzyna-Koźla. Wygrało Liceum Ogólnokształcące "Collegium Gedanense" z Gdańska.

Na mapie znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich, jednak szkoła dostała fioletową gwiazdkę, bo została oceniona przez niewystarczającą liczbę osób. Dlatego też nie poznamy wyników ankiet. Z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach ankiety nie wypełnił nikt.

Wiesz co oznacza skrót LGBTQ+?

LGBTQ+ to akronim odnoszący się do społeczności osób lesbijek, gejów, biseksualnych, transpłciowych oraz queer. Każda litera w akronimie reprezentuje inną grupę osób.

  • „L” oznacza lesbijki, czyli kobiety, które emocjonalnie, romantycznie i seksualnie przyciągają się do innych kobiet.
  • „G” oznacza gejów, czyli mężczyzn, którzy emocjonalnie, romantycznie i seksualnie przyciągają się do innych mężczyzn.
  • „B” oznacza osoby biseksualne, które emocjonalnie, romantycznie i seksualnie przyciągają się zarówno do osób tej samej płci, jak i do osób przeciwnej płci.
  • „T” oznacza osoby transpłciowe, które nie identyfikują się z płcią, którą przypisano im przy urodzeniu. Osoby transpłciowe mogą identyfikować się jako mężczyźni, kobiety lub osoby spoza binarnej kategorii płci.
  • „Q” oznacza queer lub osoby, które nie pasują do tradycyjnych norm i kategorii płciowo-seksualnych. Termin "queer" może obejmować szeroki zakres tożsamości i orientacji seksualnych.
  • Znak „+” wskazuje, że akronim jest otwarty i obejmuje również inne tożsamości i orientacje seksualne, które nie są wymienione bezpośrednio w skrócie.
Przeczytaj również: Pijany zadzwonił na policję. Zgłosił, że pali się dom

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama