reklama

Ząbkowice Śląskie. Chronią dzieci przed seksualizacją

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Marcin Gwóźdź

Ząbkowice Śląskie. Chronią dzieci przed seksualizacją - Zdjęcie główne

Zbiórka przed kościołem św. Anny | foto FB Marcin Gwóźdź

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców” - pod takim hasłem podpisy zbierało w Ząbkowicach Prawo i Sprawiedliwość. W piątek na targowisku, w niedzielę przed kościołem św. Anny.
reklama

Zbieramy w całym okręgu - zaznacza ząbkowiczanin, poseł Marcin Gwóźdź.

W akcję zaangażowali się parlamentarzyści: poseł Gwóźdź i senator Aleksander Szwed, radni miejscy z PiS-u, a także lokalni aktywiści.

Inicjatorzy akcji powołują się na wyniki badań naukowych, wskazane w raporcie Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (American Psychological Association), z których wynika, że wczesne zetknięcie się dzieci z materiałami i zachowaniami o charakterze seksualnym lub przemocowym może spowodować, że przez całe życie będą one miały trudności w rozwoju seksualnym oraz w budowaniu bliskich relacji.

Nasi parlamentarzyści podkreślają, że główne założenia projektu mówią o tym, iż przed wydaniem zgody o dopuszczeniu organizacji społecznej do działania na terenie danej placówki, dyrektor będzie zobligowany do uzyskania szczegółowych informacji o jej planowanej aktywności na terenie szkoły, co z kolei będzie weryfikowane zarówno przez dyrektora, jak i radę szkoły oraz radę rodziców. Rada rodziców będzie miała możliwość kontrolować organizacje pozarządowe, które prowadzą działalność na terenie szkoły lub placówki oświatowo-wychowawczej, oraz monitorować działalność wspomnianych organizacji, a także informować rodziców o wynikach monitorowania. Wzmocniona zostanie rola rodziców w zakresie uczestnictwa ich dziecka w zajęciach prowadzonych przez organizacje działające na terenie szkoły. Udział w zajęciach będzie możliwy po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców, a w przypadku ucznia pełnoletniego - pisemnej zgody tego ucznia. W publicznych przedszkolach oraz szkołach podstawowych - bez powyższych formalności i zgód rodziców - zabroniona będzie działalność stowarzyszeń i innych organizacji promujących zagadnienia związane z seksualizacją dzieci.

W dalszym ciągu zachęcam do złożenia podpisu w biurze poselskim przy ul. Kolejowej 1 w Ząbkowicach Śląskich - mówi poseł Gwóźdź. 

***

Napisz do autora: k.marcinczyk@gazetazabkowicka.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama