reklama

Ząbkowice Śl. Marceli C. chciał uciec z kraju?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ząbkowice Śl. Marceli C. chciał uciec z kraju? - Zdjęcie główne

Marceli C. po potrójnym morderstwie prowadzony przez policjantów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marceli C. zabrał z domu pieniądze, które chciał przeznaczyć na ucieczkę z kraju. Co o jego zachowaniu mówią psycholodzy?
reklama

Ząbkowice Śl. - Marceli C. usłyszał trzy zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na motywację zasługująca na szczególne potępienie, w tym, co do zabójstwa rodziców czyny te zostały także zakwalifikowane jako zabójstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, gdyż po dokonanych czynach Marceli C. zabrał z domu pieniądze w kwocie 8 tys. 700 złotych, które chciał przeznaczyć na ucieczkę z kraju - mówi prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. - Po dokonanych czynach sprawca upozorował napad rabunkowy na swój dom, następnie starał się zatrzeć ślady zdarzenia próbując spalić i ukryć ubranie, jakie miał na sobie podczas zabójstw oraz siekierę. Następnie wrócił do domu, wyszedł na dach i zawiadomił policję o napadzie rabunkowym na jego dom.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marceli C. przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia. W toku prowadzonego śledztwa przeprowadzono obserwację psychiatryczną Marcelego C. Z uzyskanej opinii biegłych lekarzy psychiatrów wynika, że był i jest on osobą w pełni poczytalną. 

 

Nienawiść wobec otoczenia

Jak już informowaliśmy, biegli psycholodzy z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie stwierdzili u Marcelego C. zaburzenia osobowości polegające na braku empatii i wrażliwości, zgeneralizowaną wrogość, a nawet nienawiść wobec otoczenia. Cechuje go także silny egocentryzm i obwinianie innych, w tym członków swojej rodziny, za wszystkie swoje niepowodzenia. Zdaniem biegłych psychologów stwierdzone u Marcelego C. zaburzenia osobowości wskazują na wysokie prawdopodobieństwo dokonania przez niego podobnych czynów w przyszłości.

- Za czyny zarzucane podejrzanemu grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności i dożywotniego pozbawienia wolności - mówi prokurator Orepuk.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama