reklama

Ząbkowice Śl. Ciepierski przestanie być prezesem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: red.

Ząbkowice Śl. Ciepierski przestanie być prezesem - Zdjęcie główne

foto red.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Daniel Ciepierski, prezes Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji, jest też prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Delfin. I niebawem przestanie nim być.
reklama

Nastąpi zmiana prezesa Delfina w niedługim czasie, za chwilę będzie zmiana - zapowiedział nam burmistrz Marcin Orzeszek.

Przypomnijmy. 2 czerwca 2023 r. zakończyła się kadencja dotychczasowego prezesa zarządu PWiK Delfin Piotra Miernika. Rada Nadzorcza PWiK Delfin Sp. z o.o. powołała od dnia 3 czerwca na to stanowisko Daniela Ciepierskiego.

Przez jakiś okres będę prowadził dwie spółki - przyznał nam Daniel Ciepierski. 

W ciągu ostatniej dekady prezesie Delfina zmieniali się często. Do końca lipca 2016 r. stanowisko to piastował dzisiejszy poseł Marcin Gwóźdź. Kiedy został prezesem Uzdrowisk Kłodzkich, zastąpił go Piotr Szymański (od początku 2008 r. do 30 kwietnia 2017 r. Szymański był też prezesem zarządu ząbkowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o.). Rada Nadzorcza PWiK Delfin z dniem 22 października 2018 r. odwołała Piotra Szymańskiego z funkcji prezesa zarządu. Na kilka tygodni p.o. prezesa został Waldemar Markiewicz. 1 stycznia 2019 r. szefem spółki został Piotr Miernik, dotychczasowy zastępca burmistrza Marcina Orzeszka. Piotr Miernik zrezygnował z funkcji prezesa PWiK po zakończeniu 4-letniej kadencji. 

Teraz, po roku Daniel Ciepierski przestanie zarządzać Delfinem.

Na pewno pełnienie funkcji prezesa w dwóch dużych spółkach jest trudne i wymagające dużego poświęcenia. Obejmując stanowisko wiedziałem, że będzie to tymczasowe powołanie do czasu wyłonienia nowego prezesa Delfina. Ten czas nadszedł i jestem pewny że rada nadzorcza wybierze odpowiedniego kandydata na to stanowisko - mówi nam Daniel Ciepierski.

***

Ciepierski został prezesem bez konkursu. Dlaczego? Radca prawny Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich, Kamila Rutkowska-Krehut podkreśla, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a rada nadzorcza powołała na członka zarządu-prezesa zarządu spółki Daniela Ciepierskiego na podstawie art. 10 a ust. 6 ustawy z dnia 20 grudnia  1996 r. o gospodarce komunalnej. 

Przepisy prawa nie wymagają w kwestii powołania na stanowisko prezesa zarządu przeprowadzenia konkursu. Natomiast pan Daniel Ciepierski spełnia wszystkie wymogi formalne do objęcia tego stanowiska - wyjaśnia Kamila Rutkowska-Krehut.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama