reklama

Strąkowa. Są 2 miliony, a budowa świetlicy nie rusza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Strąkowa. Są 2 miliony, a budowa świetlicy nie rusza - Zdjęcie główne

foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Strąkowej nie mogą doczekać się świetlicy wiejskiej. W zeszłym roku świętowali, bo dostali na nią grube dwa miliony, a teraz temat umilkł.
reklama

Strąkowa otrzymała dotacje z rządu na budowę świetlicy wiejskiej, na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz oświadczył ubiegłym roku, że prace budowlane czy projektowe ruszą już od stycznia, obecnie mamy czerwiec i żadnych informacji w tej kwestii - mówi nam mieszkaniec wsi (dane do wiadomości redakcji). - Czy podjęto jakiekolwiek działania na rzecz mieszkańców tej małej społeczności, czy wykonano jakikolwiek projekt czy przetarg, na jakim etapie jest ta sprawa, co się stało z tymi funduszami? - pyta.

Na jakim więc etapie jest budowa świetlicy wiejskiej w Strąkowej? - pytamy urzędników.

Obecnie procedowana jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Strąkowa w celu umożliwienia realizacji przedmiotowej świetlicy na terenie będącym własnością gminy Ząbkowice Śląskie. Obecnie obowiązujący plan nie dopuszcza takiej możliwości - tłumaczy Jarosław Trześniak, kierownik wydziału infrastruktury i gospodarki przestrzennej Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Czy to prawda, że pieniądze na świetlice są, i to nie małe?

Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała na ten cel dotację w wysokości 2 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Edycja 6 PGR - wyjaśnia Maciej Michalski, p.o. kierownika wydziału funduszy zewnętrznych UM.

Kiedy prace ruszą? Czy nie powinny wtedy, kiedy burmistrz obiecał to mieszkańcom?

Termin rozpoczęcia inwestycji/projektowania nie był omawiany na spotkaniach z mieszkańcami - prostuje Marcin Kulaczenko, inspektor ds. organizacyjnych.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama