reklama

Powiat ząbkowicki. Urny bliżej wyborców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Powiat ząbkowicki. Urny bliżej wyborców - Zdjęcie główne

Mieszkańcy niktorych wsi będa mieli bliżej na głosowanie | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie więcej lokali wyborczych. W naszym powiecie - 7 nowych.
reklama

Uchwalona przez Sejm 26 stycznia nowelizacja Kodeksu Wyborczego ma w teorii wpłynąć na zwiększenie frekwencji podczas wyborów. Nowe przepisy weszły w życie 31 marca. Najważniejszy zapis tej nowelizacji to zwiększenie ilości lokali wyborczych w wioskach. Dotychczas obwodowe komisje wyborcze mogły być tworzone w miejscowościach, w których żyje od 500 do 4 tys. mieszkańców. Teraz stały obwód do głosowania będzie teraz mógł powstać tam, gdzie mieszka ponad 300 osób. 

Zgodnie z nowelizacją Kodeksu Wyborczego to wójt lub burmistrz miał miesiąc (licząc od 31 marca), by przekazać właściwemu komisarzowi wyborczemu informacje o każdej położonej na obszarze danej gminy miejscowości, w której zamieszkuje co najmniej 200 mieszkańców i w której nie było dotychczas lokalu wyborczego.

W naszym powiecie nowe obwody głosowania powstaną w Opolnicy, Dzbanowie, Potworowie, Grochowej, Dobrzenicach, Lutomierzu i Niedźwiedniku.

 

Tak zdecydował komisarz wyborczy:

BARDO
> dzieli się stały obwód głosowania nr 1, poprzez wyłączenie z jego granic wsi Opolnica >> tworzy się stały obwód głosowania nr 8, z granicami obwodu głosowania: wieś Opolnica oraz z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Opolnicy,
> dzieli się stały obwód głosowania nr 3, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości: wieś Dzbanów, wieś Laskówka >> tworzy się stały obwód głosowania nr 7, z granicami obwodu głosowania: wieś Dzbanów, wieś Laskówka oraz z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Dzbanowie,
> dzieli się stały obwód głosowania nr 4, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości: wieś Grochowa, wieś Potworów >> tworzy się stały obwód głosowania nr 6, z granicami obwodu głosowania: wieś Potworów oraz z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Potworowie,
> tworzy się stały obwód głosowania nr 5, z granicami obwodu głosowania: wieś Grochowa oraz z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Grochowej.

 

CIEPŁOWODY
> dzieli się stały obwód głosowania nr 1, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości: wieś Brochocin, wieś Dobrzenice, wieś Jakubów, wieś Janówka >> tworzy się stały obwód głosowania nr 4, z granicami obwodu głosowania: wieś Brochocin, wieś Dobrzenice, wieś Jakubów, wieś Janówka oraz z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Dobrzenicach.

 

STOSZOWICE
> dzieli się stały obwód głosowania nr 5, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości: wieś Lutomierz, kolonia Lutomierz-Kolonia >> tworzy się stały obwód głosowania nr 6, z granicami obwodu głosowania: wieś Lutomierz, kolonia Lutomierz-Kolonia oraz z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Lutomierzu.

 

ZIĘBICE
> dzieli się stały obwód głosowania nr 8, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości wsi Niedźwiednik >> tworzy się stały obwód głosowania nr 20, z granicami obwodu głosowania: wieś Niedźwiednik oraz z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Niedźwiedniku.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama