reklama

Powiat ząbkowicki. Marta Ptasińska szefową LGD Qwsi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zabkowice.pl

Powiat ząbkowicki. Marta Ptasińska szefową LGD Qwsi - Zdjęcie główne

Marta Ptasińska została wybrana 2 czerwca na prezesa LDG Qwsi | foto Zabkowice.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezesem Lokalnej Grupy Działania Qwsi została Marta Ptasińska - kierownik wydziału funduszy zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.
reklama

W piątek, 2 czerwca odbyło się walne zgromadzenie członków LGD Qwsi. W czasie tego posiedzenia został wybrany nowy zarząd stowarzyszenia.

Czym zajmuje się LDG Qwsi?

Głównym celem działalności Stowarzyszenia LGD Qwsi jest rozwój gospodarczy obszaru w oparciu o przedsiębiorczość mieszkańców i wzrost ruchu turystycznego na obszarze LGD oraz wzrost poziomu zaufania, aktywności społecznej i poczucia więzi mieszkańców Ziemi Ząbkowickiej z regionem - tłumaczy nam nowa prezeska.

Chodzi głownie o rozwój oferty turystycznej obszaru, ale też o to, aby mieszkańcy nie byli pomijani i wykluczani w życiu społecznym, a społeczność lokalna integrowała się.

LGD Qwsi prowadzi działania aktywizujące mieszkańców obszarów wiejskich: organizuje szkolenia, realizuje wydarzenia informacyjno-promocyjne (publikacje promocyjne, ogłoszenia w prasie, wyjazdy na targi, konkursy, doradztwo, szkolenia) - wylicza Ptasińska.

Działalność LGD Qwsi jest finansowana ze środków unijnych. Stowarzyszenie organizuje nabory wniosków w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju.

Dzięki temu mieszkańcy naszego powiatu mogą wykorzystywać środki zewnętrzne na rozpoczęcie działalności gospodarczej, rozwój już działających, wspomaganie organizacji pozarządowych w działalności. Samorządy mogą otrzymać dofinansowanie do infrastruktury turystycznej czy też działalności kulturalnej - mówi pani prezes.

Jakie wyzwania stoją teraz przed Martą Ptasińską jako prezesem?

Chcę kontynuować to, co przez 14 lat z wielkim powodzeniem, robiło stowarzyszenie pod prezesurą pana Józefa Kani. Mamy doskonale działające biuro realizujące wszystkie zapisy LSR wzorowo. Moim planem jest, aby jeszcze więcej osób dowiedziało się o możliwościach, jakie daje stowarzyszenie Qwsi. Chcę promować nasz teren jako świetne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Posiadamy wiele lokalnych zasobów, które z powodzeniem konkurują z innymi z terenu całej Polski, trzeba je tylko dobrze zapromować i pokazać. Dobre wykorzystanie środków przeznaczonych na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju z pewnością pozwoli ten cel osiągnąć - podkreśla Marta Ptasińska.

***

Napisz do autora: k.marcinczyk@gazetazabkowicka.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama