reklama

Powiat ząbkowicki. Która szkoła jazdy najlepsza?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto najlepiej szkoli kierowców w naszym powiecie? Wygląda na to, że Sylwester Efinowicz. Choć to Marcin Pelc ma 100% w teorii...
reklama

Powiat Ząbkowicki. Kursy na prawo jazdy są obowiązkowym szkoleniem dla osób, które chcą uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej, które mają na celu przygotować kursantów do egzaminu państwowego.

Część teoretyczna obejmuje wykłady i testy z przepisów ruchu drogowego, podstaw mechaniki i pierwszej pomocy. Część praktyczna polega na nauce jazdy pod okiem instruktora na placu manewrowym i w ruchu drogowym. Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym z teorii i praktyki. Po ukończeniu kursu i otrzymaniu numeru PKK (profil kandydata na kierowcę), można przystąpić do egzaminu państwowego w ośrodku ruchu drogowego.

W naszym powiecie funkcjonuje 11 szkół nauki jazdy. Co roku są one sprawdzane przez starostwo. A konkretnie sprawdzane są statystyki dotyczące zdawalności egzaminów.

Egzamin to nie przelewki

Egzamin na prawo jazdy jest obowiązkowym testem sprawdzającym umiejętności i wiedzę kandydata na kierowcę. Składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna polega na rozwiązywaniu testu z pytaniami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.

Część praktyczna polega na pokazaniu umiejętności prowadzenia pojazdu pod nadzorem egzaminatora. Aby zdać egzamin na prawo jazdy, należy uzyskać co najmniej 68% poprawnych odpowiedzi w części teoretycznej i nie popełnić żadnego błędu eliminującego w części praktycznej.

Teoria

W zdawalności teorii najlepszą średnią może poszczycić się Auto-Szkoła Formuła Marcina Pelca, tyle tylko, że w ciągu roku teoretycznie wyszkoliła ona zaledwie trzech kursantów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko te szkoły, gdzie ponad sto razy kursanci zdawali egzamin z teorii, to zdecydowanie wygrywa Ośrodek Szkolenia Kierowców Sylwester Efinowicz (147 egzaminów, 82 wyniki pozytywne, średnia 55,78%), następnie jest Ośrodek Szkolenia Kierowców PE.GIE.MOT Piotr Glina (137 egzaminów, 62 wyniki pozytywne, średnia 45,25%), a trzeci Ośrodek Szkolenia Kierowców AM Robert Mendocha (110 egzaminów, 32 wyniki pozytywne, średnia 29,09%).

Praktyka

W zdawalności egzaminu praktycznego najlepszą średnią może poszczycić się znów Auto-Szkoła Formuła Marcina Pelca. Jej kursanci podchodzili do egzaminu 98 razy (61 wyników pozytywnych, średnia 62,24%).

Kolejny (za to pierwszy w rywalizacji szkół, których kursanci zdawali ponad 100 razy) jest OSK Sylwester Efinowicz (212 podejścia, 113 wyników pozytywnych, średnia 53,30%), dalej Ośrodek Szkolenia LB-Konsulting Łukasz Biliński (102 podejścia, 49 wyników pozytywnych, średnia 48,04%), a następnie OSK PE.GIE.MOT Piotr Glina (283 podejścia, 126 wyników pozytywnych, średnia 44,52%)

W roku 2022 na ośrodki szkolenia kierowców nad którymi sprawuje nadzór starosta ząbkowicki nie złożono skarg. W 2022 r. w całej Polsce 40,75% osób w wieku od 18 do 30 lat zdało egzamin teoretyczny, a jedynie 31,77% osób powyżej 30 roku życia. Z egzaminem praktycznym było podobnie - zdawalność młodszej grupy wynosiła 37,64%, podczas gdy grupy starszej jedynie 31,77%.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama