reklama

Powiat. Pozytywka pozytywnie, ale już nie dla rodzin

Opublikowano:
Autor:

Powiat. Pozytywka pozytywnie, ale już nie dla rodzin - Zdjęcie główne

Wolontariusze Pozytywki rozwożą dary z Rossmanna

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Pozytywka ze Stoszowic od lat robiła wiele dobrego. W ostatnim czasie jej działanie skupiło się na potrzebujących pomocy mieszkańcach. Z tej formy działalności jednak Pozytywka musi zrezygnować.
reklama

Fundacja Pozytywka włącza się w wiele inicjatyw. Jej członkowie właśnie podsumowali 2023 r. A to na przykład była styczniowa pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - przy współpracy z Ząbkowicką Siecią Aktywnych Kobiet zorganizowała Silent Disco w Ząbkowicach. W listopadzie Pozytywka wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Stoszowicach oraz sołectwem Stoszowice po raz siódmy zorganizowała Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych pod patronatem Starosty Ząbkowickiego, podczas którego wystąpiły zespoły ludowe i soliści z całego powiatu. Na koniec roku fundacja pomagała przy akcji Szlachetna Paczka, typując rodziny potrzebujące wsparcia.

Przez cały rok fundacja prowadziła działania wspierające rodziny w trudnej sytuacji finansowej, znajdujące się na skraju ubóstwa, współpracując ze sklepami i organizacjami. Pozytywce pomagały markety Aldi i Rossmann, sklepy (Gawrycki, Skirbiszewski, Gminna Spółdzielnia Młyn ze Stolca, Szkółka Doświadczalna i Gospodarstwo Rolne Marcina z Tarnawy). Te placówki handlowe zaopatrywały potrzebujących w niezbędna żywność: mięso, mąkę, owoce, chleby, bułki, warzywa, ubrania, a także ubrania, sprzęty gospodarstwa domowego, meble, wersalki.

Przed świętami Bar Miejski i Bar Przemyk zaopatrzyli naszych potrzebujących w barszcz z uszkami i pierogi ukraińskie. Pomagały nam instytucje takie jak biblioteka miejska, Pelikan - mówią członkowie Pozytywki. - Niesamowitą pomocą i wsparciem dla fundacji jest rodzina Małgorzaty i Mieczysława Grzesik - dodają.

Fundacja przez cały rok prowadziła Stoszowicką Izbę Pamiątek, która można zwiedzać bezpłatnie (po wcześniejszym umówieniu się).

Dziękujemy wszystkim za pomoc. Fundacja Pozytywka będzie istnieć dalej, ale nie będzie się już zajmować rodzinami - mówi Teresa Wawreniuk z fundacji.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama