reklama

Powalczą o swoje stołki

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią 2023 r. czekają nas wybory samorządowe. Czy szefowie naszych gmin będą starali się o reelekcję? Zapytaliśmy ich. Odpowiedzi nie zaskakują.
reklama

Trwa pierwsza wydłużona kadencja samorządu. Do 2017 r. trwała ona 4 lata, od 2018 r. - już 5. Wybory więc odbędą się za niespełna półtora roku. W 2018 r. weszła w życie nowelizacja kodeksu wyborczego, która wprowadza dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Oznacza to, że przyszła kadencja będzie ostatnią dla tych, którzy funkcję pełnią teraz i wygrają najbliższe wybory.  

Czy szefowie naszych gmin będą startowali w wyborach samorządowych w 2023 r.?

- Tak, będę kandydował - zapowiada burmistrz Ząbkowic Śląskich, Marcin Orzeszek.

- Oczywiście - odpowiada nam Paweł Gancarz, wójt Stoszowic. - Nie ukrywam, że pomimo aktywności w polityce na wyższym poziomie, nie tylko na poziomie samorządu gminnego, praca w gnie Stoszowice daje mi ogromną satysfakcję. W ostatnich latach uruchomiliśmy szereg dużych inwestycji gminnych, cześć jest jeszcze szereg na etapie planistycznym. Wszystkie rzeczy, o których mówiłem w kampanii wyborczej, są realizowane - dodaje.

- Tak, oczywiście - mówi nam Marcin Czerniec, burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego. I zapowiada, że nie będzie brał udziału w wyborach parlamentarnych. - Mam swoją gminę, w gminie mam liczne projekty w fazie realizacyjnej i mam nadzieję, że zgodnie z wolą wyborców będę mógł je kontynuować. Dużo jeszcze jest do wykonania - dodaje.

Burmistrz Barda, Krzysztof Żegański nie odpowiedział nam na pytanie.

- Nowa ordynacja wyborcza wprowadziła dwukadencyjność, kolejna kadencja jest ostatnią, chciałabym móc z tego przywileju prawnego skorzystać. Oczywiście z pokorą podchodzę do wyborów wyborców - mówi Paweł Gancarz. - Doświadczenia na wyższym poziomie w polityce pozwalają mi na realizację projektów w gminie - dodaje.

A dlaczego o reelekcję będzie się starał Marcin Czerniec?

- Nie chcę wychodzić poza ramy tego, co robię najlepiej. Zarządzanie gminą jest przeze mnie realizowane od 15 lat - mówi burmistrz Kamieńca. 

A co będzie dalej? Po kolejnej kadencji, gdy nasi szefowie gmin nie będą już mogli ubiegać się o reelekcję?

- Trudno powiedzieć, gdyż jest jeszcze dużo czasu, na razie myślę o gminie, bo to moje najważniejsze sprawy - odpowiada Marcin Czerniec.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama