reklama

Ponad 75 milionów złotych na inwestycje drogowe

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele 33 gmin odebrali promesy o łącznej wartości ponad 75 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020, a przeznaczone zostaną na inwestycje drogowe w regionie.
reklama

Dofinansowanie na drogi lokalne przyznawane jest na poziomie 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych, maksymalnie do wysokości 5 mln zł dla każdego beneficjenta. Refundacją objęte są inwestycje polegające na budowie, przebudowie lub zmianie nawierzchni dróg gminnych lub powiatowych. 

Wspieramy samorządy lokalne we wszystkich możliwych zakresach, również współfinansując inwestycje infrastruktury drogowej. Podstawą współpracy jest dialog na wszystkich szczeblach samorządu oraz dostrzeganie potrzeb mieszkańców regionu. To idea, która przyświeca naszej codziennej pracy dla Dolnoślązaków – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Beneficjentami mogą być powiaty oraz gminy wiejskie, miejskie i wiejsko-miejskie z wyłączeniem miast powyżej 5 tys. mieszkańców.

Dzięki temu projektowi w powiecie ząbkowickim zrealizowane zostaną 3 inwestycje za łączną kwotę ponad 5 mln zł. Będą to:

  • budowa dróg w miejscowościach Brodziszów, Olbrachowice Wielkie, Strąkowa, Szklary, Stolec – kwota 1,37 mln zł,
  • przebudowa drogi powiatowej nr 3193D od miejscowości Błotnica do drogi krajowej nr 46 – kwota 3,06 mln zł,
  • przebudowa ul. B. Prusa w Złotym Stoku – kwota 899,3 tys. zł.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama