Policja ma nowe numery telefonów

Ktoś dzwoni z +48 47...? To mundurowy! | foto Pixabay

wiadomosci Jednostki policji w całej Polsce mają nowe numery telefonów od sierpnia tego roku. Policjanci dzwonią czasem do mieszkańców, a ci widząc podejrzany początek numeru (+48 47...) boją się odebrać.

KOM

Opublikowano: 23 września 2020 09:16 | Aktualizacja: 23 września 2020 09:16

 

- Ludzie myślą, że dzwoni ktoś z zagranicy i nie chcą odbierać takich połączeń - mówi komisarz Ilona Golec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

 

Sposób wybierania numerów telefonów do jednostek policji zmienił się w całej Polsce. Zamiast numeru kierunkowego trzeba wybrać wyróżnik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - 47.

 

- Efektem uruchomienia wyróżnika będzie kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych, w tym policji przez obywateli, jak również  policjantów i pracowników policji - tłumaczy Ilona Golec.

 

Teraz, aby dodzwonić się do policjanta z  Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich należy wybrać numer:
* +48 (oznacza Polskę, dzwoniąc z kraju można tę część numeru pominąć), następnie
* 47 (wszystkie komendy Policji w Polsce zaczynają się od tego numeru, pomijamy numer kierunkowy województwa), następnie
* 8756 (numer powiatu ząbkowickiego), następnie
* trzy cyfry do konkretnego policjanta.

 

I tak:
* dyżurny KPP w Ząbkowicach Śląskich: 47 8756 222,
* komisariat w Ziębicach: 47 8756 420,
* komisariat w Kamieńcu Ząbkowickim: 47 8756 522.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.