reklama

Nowy policjant w ząbkowickiej komendzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Ząbkowice Śl.

Nowy policjant w ząbkowickiej komendzie - Zdjęcie główne

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. | foto KPP Ząbkowice Śl.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku roku dolnośląską policję zasiliło już 130 nowych funkcjonariuszy.
reklama

13 maja, w siedzibie ząbkowickiej komendy odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętego policjanta, który zdecydował się zasilić szeregi dolnośląskiej policji. Akt ślubowania funkcjonariuszowi wręczył nadkomJacek Bednarski. Komendant złożył nowo przyjętemu policjantowi gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie. 

Od początku roku dolnośląską policję zasiliło już 130 nowych funkcjonariuszy.

 

Kto może zostać policjantem?

  • obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w policji mogą złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina 1 lub w komendach miejskich i powiatowych woj. dolnośląskiego. Informacje na temat doboru do służby znajdują się na stronie dolnośląskiej Policji  Kandydaci chcący zostać policjantami jeszcze w tym roku nie powinny zwlekać ze złożeniem odpowiednich dokumentów, gdyż najbliższy termin przyjęć przypada 14 czerwca.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama