reklama

Gmina Ząbkowice Śląskie. Modelowy projekt ze Stolca

Opublikowano:
Autor:

Gmina Ząbkowice Śląskie. Modelowy projekt ze Stolca - Zdjęcie główne

Na zdjęciu uczestnicy projektu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Razem znalazło się wśród 5 organizacji w Polsce, które zostały wyróżnione w Konkursie "Projekty Modelowe" i otrzymało dotację na realizację Projektu "Make that event - ogarnij chaos!" w Programie Równać Szanse.
reklama

Gmina Ząbkowice Śląskie. Projekt stworzył 8-osobowy zespół licealistów z gminy Ząbkowice Śląskie i osób pracujących z młodzieżą. Celem jest stworzenie audiowizualnych materiałów edukacyjnych, dotyczących planowania i organizowania wydarzeń m.in. eventów, debat, spotkań integracyjnych. Będą one przydatne w tworzeniu scenariusza, aby ograniczyć chaos i stres związany z ich organizacją - wyjaśnia Bożena Malczyk, koordynator i prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Razem.

Będą one stworzone specjalnie dla młodzieży i dla osób współpracujących z młodymi, oparte na doświadczeniach zespołu, związanych z realizacją innych projektów
- dodaje.  

Teraz materiały projektowe będą ukazywać się na popularnych mediach społecznościowych i na stronie internetowej stowarzyszenia.

Warto dodać, że Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Razem współpracuje z młodzieżą od wielu lat, a od 2019 r. realizuje projekty młodzieżowe w ramach Programu Równać Szanse. Były to "Time4U-sy&Przestrzeń", " Be ECO-to jest TO!" i ostatni "Let`s talk about... PorozmawiajMY o nas", w którym młodzież podjęła dialog ze środowiskiem lokalnym na temat emocji i relacji młodych ludzi w obecnych czasach - wymienia Bożena Malczyk.

Dzięki działaniom podejmowanym w projektach uczestnicy w wieku 13-18 lat rozwinęli swoje kompetencje społeczno-emocjonalne, pracując nad sobą, współpracując w grupie i ze środowiskiem lokalnym. Ważnym aspektem działań projektowych była integracja młodzieży z różnych szkół, grup młodzieżowych, uczestników innych projektów programu.

Zależy nam, aby młodzież chętniej podejmowała tego typu działania, pokonywała bariery, znajdowała sens i radość w organizacji wymarzonych przedsięwzięć, rozwijała swój potencjał. Wierzymy, że efekty naszej pracy będą pomocne młodzieży, dostarczą gotowych rozwiązań lub będą źródłem inspiracji do realizacji własnych pomysłów - mówi prezes Malczyk.

Projekt finansowany jest przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności, a administratorem jest Fundacja Civis Polonus w Warszawie
- dodaje.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama