reklama

Fotoradar w Szklarach rekordzistą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Fotoradar w Szklarach rekordzistą - Zdjęcie główne

Ten fotoradar to się napracował. w 2022 roku cyknął aż 9 tys. 574 fotki | foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fotoradar w Szklarach, w gminie Ząbkowice Śląskie, przy krajowej ósemce zrobił w 2020 roku najwięcej zdjęć ze wszystkich fotoradarów na Dolnym Śląsku. Fotki cykał tym kierowcom, którzy przekraczali prędkość. W sumie urządzenie zarejestrowano 8 tys. wykroczeń. W 2022 roku znowu był najlepszy i pobił swój rekord
reklama

Gmina Ząbkowice Śląskie. W ubiegłym roku fotoradar w Szklarach znowu był najbardziej zapracowany ze wszystkich fotoradarów całym województwie. Urządzenie, stojące przy krajowej ósemce pomiędzy Ząbkowicami a Niemczą, złapało 9 tys. 574 piratów drogowych. Średnia dzienna to 26 zdjęć aut z kierowcami z ciężką nogą.

Oprócz fotoradaru w Szklarach na podium uplasowały się urządzenia stojące w Miłosnej (DK 36 niedaleko Lubina) - 5,1 tys. zarejestrowanych wykroczeń i Głuszycy (DW 381 – 4,2 tys. zarejestrowanych wykroczeń.

Z danych pochodzących z Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym wynika, że na Dolnym Śląsku kierowcy najczęściej przekraczali w 2022 roku dozwoloną prędkość na krajowej ósemce. Fotoradary stojące przy tej drodze w Szklarach, Przerzeczynie-Zdrój, Ząbkowicach Śl. i Mlecznej zarejestrowały w sumie 14,4 tys. wykroczeń.

Co ciekawe w 2022 roku CANARD (Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym) odnotowało w całym kraju blisko 969 tys. przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Rok wcześniej było ich ponad 1,4 mln. Na zmniejszenie wykroczeń rejestrowanych przez fotoradary wpływ miało zaostrzone kar za przekroczenie prędkości.

Na tych drogach fotoradary najczęściej rejestrowały przekroczenia prędkości

  • DK 8 (cztery fotoradary) – 14,4 tys. wykroczeń
  • DK 36 (trzy fotoradary) – 7,3 tys. wykroczeń
  • DK 94 (trzy fotoradary) – 5 tys. wykroczeń

Przeczytaj również: Park Handlowy w Ząbkowicach Śląskich sprzedany

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama