reklama

Dolny Śląsk. Paweł Gancarz marszałkiem województwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMWD

Dolny Śląsk. Paweł Gancarz marszałkiem województwa - Zdjęcie główne

foto UMWD

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burzliwa sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i wreszcie wieczorem, we wtorek, 21 maja marszałkiem województwa został wiceminister infrastruktury, były wójt Stoszowic, Paweł Gancarz.
reklama

Sesja miała się rozpocząć o godz. 11.00. Trwały jednak zakulisowe dyskusje i początek obrad był przesuwany. Mająca najwięcej radnych Koalicja Obywatelska wystawiła posła Michała Jarosa. Trzecia Droga zaś - dwóch radnych PSL-u: Kamila Barczyka i Pawła Gancarza. Byłego wójta Stoszowic typowano na marszałka, jednak w pewnym momencie ten oświadczył, że chce zostać co najwyżej wicemarszałkiem.

Po godz. 14 rozpoczęła się procedura wyboru marszałka - zgłoszono tylko jednego kandydata, posła Michała Jarosa. Nie uzyskał on jednak większości głosów. Późnym popołudniem doszło do wystawienia kandydatury Pawła Gancarza, pod którą podpisało się 18 radnych. To członkowie trzech ugrupowań. Z Trzeciej Drogi - Polskiego Stronnictwa Ludowego: Kamil Barczyk, Paweł Gancarz, Tymoteusz Myrda, Cezary Przybylski i Michał Rado. Z Koalicji Obywatelskiej: Alina Szełemej, Sławomir Piechota, Monika Włodarczyk, Magdalena Piasecka, Jarosław Rabczenko, Renata Granowska, Jerzy Pokój, Robert Jagła, Wojciech Bochnak, Dorota Galant, Marek Łapiński i Adam Jaśnikowski. A z Polski 2050: Natalia Gołąb. Po dwóch godzinach okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość zamierza poprzeć kandydaturę Pawła Gancarza na marszałka województwa dolnośląskiego. Zapowiedziało przy tym, że zamierza być merytoryczną opozycją.

Wczesnym wieczorem doszło do tajnego głosowania, w którym wzięło udział 34 radnych, z czego 28 było za, a zaledwie 6 przeciw. Paweł Gancarz został marszałkiem województwa.

Wicemarszałkami zostali: Wojciech Bochnak i Michał Rado, a członkami zarządu województwa: Jarosław Rabczenko i Natalia Gołąb. W obradach sejmiku województwa wzięło udział 35 radnych.

Nowy marszałek zapowiedział, że będzie współpracował ze wszystkimi środowiskami chcącymi kontynuować dynamiczny rozwój Dolnego Śląska, niezależnie od barw politycznych.

Bardzo dziękuję radnym za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Deklaruję swoje zaangażowanie i oddanie na rzecz Dolnego Śląska oraz kontynuację ważnych dla mieszkańców projektów, jak choćby budowa Nowego Szpitala Onkologicznego czy zadania infrastrukturalne: drogowe oraz kolejowe. Dolny Śląsk to region wyjątkowy, miałem okazję przekonać się o tym wielokrotnie. Obiecuję, że będę o tę wyjątkowość dbał oraz ją rozwijał. Bardzo proszę państwa radnych o owocną współpracę - mówił z sejmikowej mównicy nowo wybrany Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Paweł Gancarz.

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama