reklama

Bardo. Nie będzie progów, mają być patrole

Opublikowano:
Autor:

Bardo. Nie będzie progów, mają być patrole - Zdjęcie główne

Spotkanie na temat bezpieczeństwa na ul. Grunwaldzkiej

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej w Bardzie nie doczekają się na razie progów zwalniających. Burmistrz obiecał im więcej patroli, ale przez tydzień zdaniem mieszkańców pojawił się tylko jeden.
reklama

Burmistrz Krzysztof Żegański zaprosił mieszkańców na spotkanie do Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie. Jego przedmiotem było omówienie i przyjęcie rozwiązań dotyczących ograniczenia prędkości kierowców poruszających się ul. Grunwaldzką w Bardzie.

Pojawił się też przedstawiciel policji, Artur Sikorski. 

Namówieni przez burmistrza mieszkańcy uznali, że w pierwszej kolejności należy podjąć działania w zakresie zwiększenia liczby patroli policji i kontroli prędkości w tym obszarze. 

 

Jest szansa na progi

- Jeżeli jednak działania te nie przyniosą efektu, zaplanowane zostaną inne rozwiązania, jak chociażby ustawienie świetlnego pomiaru prędkości, a także montaż progów zwalniających i oznakowania poziomego przypominającego o graniczeniu prędkości - zapowiadają władze gminy.

Od roku, od remontu nawierzchni, na ul. Grunwaldzkiej w Bardzie kierowcy urządzają sobie wyścigi, a mieszkańcy boją się o swoje zdrowie i życie. Napisali więc petycję o progi zwalniające na swojej ulicy. Zresztą podpisali ją nie tylko mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej. Swoje podpisy złożyło pięćdziesiąt osób. 

 

Urządzają sobie rajdy

- Zwracamy się z prośbą o zamontowanie na ulicy Grunwaldzkiej progów zwalniających na jezdni. Kierowcy na tej ulicy jeżdżą bardzo szybko, niebezpiecznie bardzo szybko, może dojść do niebezpiecznego wypadku. Przy ulicy znajduje się przychodnia zdrowia. Ulica jest główną ulicą do szkoły podstawowej. Ulicę Grunwaldzką mieszkańcy traktują zwyczajowo jako miejsce spacerów z małymi dziećmi, psami, rowerami. Ulica jest często uczęszczana przez auta z pontonami, które też przekraczają prędkość. W nocy odbywają się rajdy samochodowe, które nie tylko są niebezpieczne, ale i bardzo głośne i uciążliwe dla mieszkańców -  napisali w petycji mieszkańcy. 

Oni o progi zwalniające prosili już przed rokiem, podczas konsultacji przed rozpoczęciem prac związanych z przebudową ulicy. Głośno mówili o tym, że po remoncie na nowej nawierzchni auta będą mogły się rozpędzać i powodować zagrożenie dla przechodniów. Wtedy wnioski o progi nie zostały uwzględnione, podobnie teraz.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama