Alarmy i pogotowia - groźna sytuacja hydrologiczna

Sytuacja na Nysie Kłodzkiej w Przyłęku godz. 9.40. | foto Henryk Rożniatowski

wiadomosci W wielu wsiach naszego powiatu woda zapełniła przydroże rowy i zaczyna się z nich wylewać. Na Nysie Kłodzkiej notowane są stany alarmowe i ostrzegawcze.

KOM

Opublikowano: 14 października 2020 09:59 | Aktualizacja: 14 października 2020 10:01

 

Rankiem w środę, 14 października - z godz. 7.30 - pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono na terenie gminy Ząbkowice Śląskie. Stan ten będzie obowiązywał do odwołania. Lokalne podtopienia powoduje potok Jadkowa.

 

Jak alarmuje sołectwo Przyłęk, po godz. 8.00 poziom wody w Nysie Kłodzkiej w Bardzie przekroczył stan alarmowy (250 cm). Sołtys Henryk Rożniatowski na fotografii uwiecznił sytuację na Nysie Kłodzkiej w Przyłęku godz. 9.40. Stan rzeki w Bardzie na godz. 11.26 to 281,1 cm, podczas gdy stan alarmowy wynosi 250 cm.

 

W Kamieńcu Ząbkowickim na Nysie Kłodzkiej przekroczony został stan ostrzegawczy.

 

- W Lądku-Zdroju podmyte drzewo spadło na stojące auto a w Krosnowicach rzeka wyszła z koryta - mówi starosta kłodzki, Maciej Awiżeń. - Na szczęście, jak dotąd, nie zanotowaliśmy innych poważniejszych szkód i zagrożeń. Niektóre miejsca zaczynają notować spadki poziomu wód. Dla wczasowiczów i turystów informacja, że stan obecny nie zagraża przebywającym w naszym terenie gościom. Tym nie mniej wszystkie służby i zespoły kryzysowe są w gotowości.

 

Starosta kłodzki alarm przeciwpowodziowy dla całego powiatu ogłosił nad ranem - od godz. 4.00. Jak wówczas informowano, były już pierwsze podtopienia Lądku-Zdroju i Krosnowicach. W 9. miejscach przekroczone stany alarmowe rzek i 5 przekroczonych stanów ostrzegawczych.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej publikuje ostrzeżenia - oto ostrzeżenie hydrologiczne:

 

 

A to ostrzeżenie meteorologiczne:

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.