reklama

Ząbkowice Śl. Komendant policji i jego zastępca zostali zawieszeni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Ząbkowice Śląskie

Ząbkowice Śl. Komendant policji i jego zastępca zostali zawieszeni - Zdjęcie główne

Młodszy inspektor Piotr Wajda oraz podinspektor Jacek Bednarski | foto KPP Ząbkowice Śląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich, młodszy inspektor Piotr Wajda oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich podinspektor Jacek Bednarski zawieszeni w czynnościach służbowych.
reklama

Kontrola z komendy wojewódzkiej wykazała, że ząbkowiccy komendanci na służbie mieli 0,03 i 0,09 mg/l alkoholu w organizmie, gdy zostali sprawdzeni przez zwierzchników.

Działania kontrolne zainicjowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Pawła Półtorzyckiego, które realizowane były 30 stycznia 2024 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich, doprowadziły do ujawnienia wyraźnych przejawów naruszenia dyscypliny służbowej przez członków kadry kierowniczej. Prowadzący je funkcjonariusze Wydziału Kontroli z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, sprawdzając m.in. zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu u Komendanta i Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich, uzyskali odpowiednio wynik 0,03 i 0,09 mg/l - ujawnia aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej komendy.

Decyzja mogła być jedna.

Obaj funkcjonariusze zostali niezwłocznie odsunięci od wykonywania obowiązków, zawieszeni w czynnościach służbowych i wszczęte zostały już w związku z tą sytuacją postępowania dyscyplinarne. Wykonywane są obecnie przez policyjne komórki kontrole przewidziane prawem czynności, a każdy tego typu incydentalny przypadek poddawany jest zawsze wnikliwej analizie, aby daleko idące wnioski prowadzić mogły do wdrażania stosownych procedur - mówi aspirant Mazurek. I podkreśla: - Nie było, nie ma i nie będzie przyzwolenia na tego typu zachowania wśród policjantów oraz pracowników Policji, a każda osoba naruszająca prawo, dyscyplinę służbową lub nieprzestrzegająca zasad etyki zawodowej, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami - dodaje.

Od czwartku 1 lutego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich zostały powierzone nadkomisarzowi Piotrowi Danikowi dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Kłodzku

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama