reklama

Powiat. Mapa pełna zagrożeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja.pl

Powiat. Mapa pełna zagrożeń - Zdjęcie główne

foto Policja.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W każdym powiecie mieszkańcy w setkach, a nawet tysiącach, wskazują miejsca, gdzie jest niebezpiecznie.
reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowa mapa, na której każdy może zaznaczyć miejsce, gdzie dochodzi do jakiś nieprawidłowości.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy policją a społeczeństwem. Jest to bardzo przydatne narzędzie. Osoba zainteresowana, która nie chce dzwonić na policję, może zgłosić zagrożenie szybko za pośrednictwem KMZB. Wystarczy skorzystać z telefonu lub komputera z dostępem do internetu - tłumaczy podinspektor Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

W powiecie ząbkowickim w 2023 r. użytkownicy tego narzędzia wskazali ponad 749 miejsc.

Funkcjonariusze zareagowali na każde zgłoszenie i sprawdzili każdy sygnał - zapewnia aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Najwięcej zgłoszeń, bo aż 541, dotyczyło ruchu drogowego, w szczególności przekraczania dozwolonej prędkości (249), niewłaściwego parkowania (130) lub infrastruktury drogowej (102).

W porównaniu z rokiem 2022 tego typu zgłoszeń było o 48 więcej - zauważa aspirant Mazurek.

Na co jeszcze zwrócili uwagę ząbkowiccy internauci? Na spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (64), używane środków odurzających (21), dzikie wysypiska śmieci (31) i wałęsające się bezpańskie psy (29).

Zdarzają się też żartownisie chcący sprawdzić, czy narzędzie jakim jest KMZB funkcjonuje i jak policja na nie zareaguje.

Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji - przestrzega Katarzyna Mazurek.

***

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już ponad 7 lat. Jest dostępna pod adresem: www.mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru 112.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama